autor: mat. prasowe organizatoraJuż niebawem miłośnicy tenisa będą mieli okazję śledzić zaciętą rywalizację podczas jubileuszowej 30. edycji turnieju Invest in Szczecin Open. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 11-17 września, może pochwalić się imponującą obsadą zawodników, w tym aż dziewięcioma graczami z pierwszej setki rankingu ATP.

Wśród czołowych uczestników, najwyżej rozstawiony zostanie doświadczony Roberto Carballes Baena, który obecnie zajmuje 64. miejsce w rankingu ATP. Hiszpan gościł już na szczecińskich kortach w ubiegłym roku, docierając do ćwierćfinału. Po drodze Carballes Baena pokonał m.in.: ówczesnego mistrza Polski - Daniela Michalskiego.
inne / gimnastyka artystyczna
inne / gimnastyka artystyczna paulinus - 29.08.2023 09:14
MŚ: Rekordowy wynik Polek ze szczecinianką w składzie
Reprezentantki Polski zajęły w Walencji szóste miejsce w finale ćwiczenia z pięcioma obręczami podczas mistrzostw świata w gimnastyce artystycznej, które rozegrano w Walencji.
Tak dobrze nie było od czterdziestu dwóch lat. Złoty medal zwywalczyły Chinki, srebrny Hiszpanki, a brązowy Włoszki. Polki wystąpiły w składzie: Milena Górska, Magdalena Szewczuk (obie KS Pałac Młodzieży Syrena Warszawa), Madoka Przybylska (UKS Irina Warszawa), Małgorzata Roszatycka (SGA MKS Pogoń Szczecin) oraz Julia Wojciechowska (KSGA Legion Warszawa).

autor: www.facebook.com/AdamNowicki.RunRywalizując w trudnych warunkach pogodowych maratończyk Adam Nowicki (MKL Szczecin) zajął ostatecznie 35. miejsce podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie.

Polak rozpoczął bieg spokojnie. W pierwszej części biegł w jednej z grupek pościgowych tracąc do lidera niespełna minutę. Na półmetku Nowicki był 55. Później zaczął się sukcesywnie przesuwać do przodu, co było efektem i dobrego biegu i wycieńczenia rywali.
autor: K.GrzeszkowiakKrzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja (Mini John Cooper Works Rally) triumfowali w Columna Medica Baja Poland 2023 - polskiej rundzie Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych Baja. Olsztynianin był najszybszy na wszystkich pięciu odcinkach specjalnych i zwyciężył w Szczecinie już po raz dziewiąty. Na drugim miejscu uplasowali się Michał i Julita Małuszyńscy (MINI John Cooper Works Rally), a na najniższym stopniu podium stanął Mshari Althefiri z Kuwejtu (Can-Am Maverick X3), którego pilotował Hiszpan Oriol Vidal Montijano.

W tym roku Baja Poland odbyła się już po raz piętnasty, a dwunasty raz jako zawody o międzynarodowej randze. Tegoroczna edycja była przede wszystkim piątą z ośmiu rund Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych Baja. Impreza stanowiła również 7. odsłonę rywalizacji w Mistrzostwach FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych (FIA CEZ) oraz 4. rundę mistrzostw Polski i mistrzostw Czech. Ponadto, na bezdrożach województwa zachodniopomorskiego zmierzyli się też uczestnicy Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, dla których były to czwarte w tym roku zawody.

inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka paulinus - 27.08.2023 10:22
MŚ: Lisek bez medalu
autor: paulinusPiotr Lisek (OSOT Szczecin) zajął odległe dziewiąte miejsce w finale konkursu skoku o tyczce podczas Mistrzostw Świata w Budapeszcie. Lisek, który w ostatnich tygodniach regularnie pokonywał wysokości powyżej 5.80 m tym razem zakończył konkurs na 5.75 m, pokonując ją dopiero w trzeciej próbie. Aby włączyć się do walki o medale Polak przeniósł poprzeczkę na 5.90, niestety nie udało się jej pokonać.

- Finalista Mistrzostw Świata, tylko albo aż…
Cieszę się ze mogłem uczestniczyć w tak wspaniałym konkursie i zostawić tam całe swoje serce!

autor: MKL SzczecinMonika Jackiewicz (MKL Szczecin) (foto archiwum.) ukończyła rywalizację w maratonie podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie na czterdziestym miejscu. Z trasy zeszła Aleksandra Lisowska.
Nasza maratonka pokonała nieco ponad 42 kilometry po ulicach węgierskiej stolicy w czasie 2:37:18. To pozwoliło jej zająć czterdziestą lokatę.

- Myślę, że już samo zakwalifikowanie się do mistrzostw świata jest sporym sukcesem. Cieszę się, że tutaj jestem i że dotarła do mety. Czułam, że miałam na dystansie tyle sił żeby jeszcze finiszować. Biegłam jednak z rezerwą z uwagi na pogodę. Ona zdecydowanie nie była naszym sprzymierzeńcem - mówiła Jackiewicz w strefie wywiadów na Placu Bohaterów w Budapeszcie.

autor: Magdalena Grzeszkowiak /maggi/Już dziś rusza Columna Medica Baja Poland (25-27 sierpnia) - najważniejsza impreza w rajdach terenowych w Polsce i runda Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych Baja. Do rywalizacji na bezdrożach w gminach Szczecin, Drawsko Pomorskie i Dobra przystąpi łącznie 147 uczestników z 14 krajów. O wynikach 15. edycji imprezy zdecydują czasy uzyskane na pięciu odcinkach specjalnych o łącznej długości 387,2 km.

Columna Medica Baja Poland to od 12 lat najważniejsze, najbardziej prestiżowe i najmocniej obsadzone zawody w rajdach terenowych w Polsce. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 2009 roku, a już trzy lata później rajd zyskał międzynarodową rangę, dołączając do Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych - najwyższego rangą cyklu w tej dyscyplinie.

inne / inne sporty
inne / inne sporty Bengoro - 24.08.2023 11:44
Sudolski zmierzy się z Piwowarczykiem na gali KSW 86
autor: BengoroMocne zderzenie w wadze półciężkiej szykuje się na galę KSW 86. Damian Piwowarczyk (6-2, 2 KO, 3 Sub), numer siedem rankingu tej kategorii wagowej, zmierzy się z Łukaszem Sudolskim (10-2, 6 KO, 1 Sub), zajmującym ósme miejsce w zestawieniu. Do pojedynku dojdzie 16 września we wrocławskiej hali Orbita.

Łukasz Sudolski zadebiutował w KSW w styczniu tego roku i podczas gali XTB KSW 78 przegrał z Kleberem Raimundo Silvą. Dla mistrza organizacji Babilon MMA była to dopiero druga porażka w karierze. Od czasu zawodowego debiutu w roku 2013 Łukasz stoczył dwanaście pojedynków i dziesięć z nich wygrał. Siedem razy pokonywał rywali przed czasem, a w pięciu walkach dokonał tego już w pierwszej rundzie. Popularny „Pcheła” najczęściej wygrywa korzystając ze swoich umiejętności stójkowych. Do tej pory sześć razy posyłał przeciwników na deski.