W domu po raz drugi
autor: polskielogo.net Od zwycięstwa nowy sezon rozpoczęli stargardzianie. Jutro powalczą o drugie z rzędu, także przed własną publicznością. Błękitni w pierwszej kolejce pokonali GKS Bełchatów, jednego z kandydatów do awansu. To dobry prognostyk, ale na zachwyty jeszcze nie pora. Sobotni rywale stargardzkiej drużyny mają spore problemy z grą na wyjazdach. W ostatnich dwóch sezonach wygrali tylko pięć potyczek w delegacji.
Stal rozpoczęła sezon od remisu u siebie z Gryfem Wejherowo 1:1. Stalówka musiała gonić wynik po bramce straconej w 65. minucie gry z rzutu karnego. Punkt wywalczyli dzięki trafieniu Adriana Gębalskiego75. minuty gry. 28-latek to ważny punkt ofensywy zespołu ze Stalowej Woli. W ubiegłym sezonie zdobył 13 goli na boiskach drugiej ligi. Stalówka w meczu z Gryfem przeważała, ale jeden błąd w defensywie kosztował ją stratę punktów. Warto zauważyć, że spotkanie z wejherowską drużyną piłkarze ze Stalowej Woli kończyli w przewadze od 77. minuty.

Latem do drużyny dołączyli m.in. Mikołaj Brylewski (Pogoń II Szczecin), Stepan Hirśkyj (bez klubu), Grzegorz Janiszewski (Znicz Pruszków) czy Sebastian Łętocha (Stal Mielec). Z kadry zespołu tylko Adam Waszkiewicz, Mateusz Bukowiec oraz Kamil Jonkisz przekroczyli barierę 10 występów w Ekstraklasie. Do grona wyróżniających się zawodników należą m.in. obrońcy Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, pomocnicy Adrian Dziubiński, Konrad Korczyński oraz wspomniany napastnik, Adrian Gębalski. Opiekunem Stali Stalowa Wola jest Janusz Białek. 62-latek ma bogate doświadczenie, w przeszłości był nawet selekcjonerem reprezentacji młodzieżowych naszego kraju.

Tak jak już wspomnieliśmy, goście słabo radzą sobie w meczach wyjazdowych. Co ciekawe w Stargardzie jeszcze nigdy nie przegrali. Sama rywalizacja na linii Stargard - Stalowa Wola, należy do specyficznych. Błękitni dwa razy wygrali na Podkarpaciu, z kolei Stalówka dwa razy wygrała przy Ceglanej. W minionym sezonie zarówno w Stargardzie jak i w Stalowej Woli padł remis 2:2.

- Ta liga jest nieobliczalna. Każdy z każdym może wygrać. Zespół ze Stalowej Woli to taki przeciwnik, z którym generalnie u nich wygrywamy, a u siebie chyba więcej razy z nimi przegraliśmy - mówił po zwycięstwie z GKS-em trener Krzysztof Kapuściński.

relacjďż˝ dodaďż˝: royal447

II liga (2017/2018)
Błękitni Stargard Stal Stalowa Wola
0 0
05-08-2017 17:00
widzów: 408
Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 25. Grzegorz Szymusik, 11. Patryk Burzyński, 19. Tomasz Pustelnik, 4. Hubert Kotus (64' 17. Maciej Więcek) - 18. Wojciech Fadecki, 15. Damian Mosiejko, 10. Patryk Skórecki, 9. Sebastian Inczewski, 24. Rafał Gutowski - 27. Mateusz Węsierski (73' 26. Patryk Włóka)

Stal: 1. Dorian Frątczak - 2. Adam Waszkiewicz, 26. Grzegorz Janiszewski, 4. Mateusz Kolbusz, 15. Mateusz Wójcik (66' 5. Sebastian Łętocha) - 20. Andrzej Trubeha, 18. Mateusz Bukowiec, 13. Przemysław Stelmach, 23. Adrian Dziubiński, 6. Bartłomiej Wasiluk (79' 14. Kamil Jonkisz) - 9. Adrian Gębalski

żółte kartki: Hubert Kotus, Mateusz Węsierski (Błękitni) - Mateusz Kolbusz, Mateusz Bukowiec, Kamil Jonkisz, Adrian Gębalski (Stal) sędzia: Tomasz Białek (Drezdenko)

Dane pomogli uzupełnić: Tauri, KSHAJKA, royal447 - dziękujemy