Lider za mocny [wideo]
To nie będą aż tak radosne Święta dla kibiców King Wilków Morskich Szczecin. Lider rozgrywek Anwil Włocławek okazał się za mocny, wygrywając 85:70 w Szczecinie przerwał serię pięciu spotkań bez porażki podopiecznych Mindaugasa Budzinauskasa.

Początek był lepszy dla gości, którzy po trafieniu Josipa Sobina prowadzili już 5:0. King bardzo szybko odpowiadał i nawet zdobył przewagę po trójce Mateusza Bartosza. Świetnie z dystansu trafiał też Carlos Medlock, a szczecinianie mieli nawet sześć punktów przewagi. Anwil jednak skutecznie gonił i dzięki rzutowi Jaylina Airingtona po 10 minutach rywalizacji był remis po 20.
Druga kwarta była bardzo zacięta - do ataku włączył się Ivan Almeida i to po jego trafieniach ekipa trenera Igora Milicicia miała trzypunktowe prowadzenie. Końcówka tej części gry należała do Anwilu. Dzięki serii 8:2 i trafieniu Pawła Leończyka włocławianie wygrywali 43:34.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa nie zamierzał się poddawać i po rzutach Mateusz Bartosza i Taurasa Jogeli zbliżał się na dwa punkty. W przeciwnej drużynie nie zawodzili jednak Ivan Almeida i Jaylin Airington, dzięki którym Anwil utrzymywał swoją przewagę. Trafienie z dystansu Pawła Kikowskiego zmniejszyło straty Kinga do trzech punktów po 30 minutach gry. Ostatnia kwarta toczyła się pod dyktando gości. Zespół trenera Igora Milicicia korzystał ze skuteczności Michała Nowakowskiego, a sporo punktów dawał też Ante Delas. Po trójce Szymona Szewczyka było już 79:66. Ostatecznie Anwil zwyciężył różnicą 15 punktów.

Najlepszym gracze gości był Ivan Almeida z 15 punktami i 6 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Carlos Medlock z 22 punktami i 5 asystami.

King Wilki Morskie Szczecin - Anwil Włocławek 70:85 (20:20, 14:23, 24:18, 12:24)

King Wilki Morskie: Carlos Medlock 22 (5 as., 4x3), Mateusz Bartosz 18 (6 zb.), Tauras Jogėla 12 (5 zb.), Paweł Kikowski 7, Darrell Harris 5, Łukasz Diduszko 2, Andrei Desiatnikov 2, Sebastian Kowalczyk 2, Martynas Paliukenas 0, Kostas Jonuska 0, Maciej Majcherek 0
Anwil: Ivan Almeida 15 (6 zb.), Michał Nowakowski 12, Ante Delas 10, Paweł Leończyk 9, Szymon Szewczyk 9 (6 zb.), Jarosław Zyskowski 9, Jaylin Airington 9, Kamil Łączyński 7 (9 as.), Josip Sobin 5 (6 zb.), Rafał Komenda 0, Damian Ciesielski 0