W starciu dwóch Victorii, lepsza sianowska
autor: waldemar kosowskiW pojedynku dwóch Victorii ponownie górą okazała się ta z Sianowa ( w rundzie jesiennej sianowianki wygrały 3:2). Tym razem zwycięstwo było bardziej okazałe i piłkarki Victorii SP 2 wygrały 5:2. Sianowianki rozpoczęły mecz z wielkim animuszem i wolą zwycięstwa. Już w 5 minucie Klaudia Majerczak strzeliła w poprzeczkę a dobitka Malwiny Grzelak przeszła obok bramki. W 14 minucie doskonale podanie Klaudii Majerczak pewnie wykorzystuje sam na sam Malwina Grzelak i 1:0. W 17 minucie robi się 2:0 bo piękne podanie tym razem Marty Fil ponownie wykorzystuje Malwina Grzelak. Sianowianki dalej atakowały i co rusz stwarzały groźne sytuacje. W 19 minucie Klaudia Majerczak strzela bramkę ale sędzia odgwizduje spalonego. W 30 minucie dobrej akcji lewą stroną boiska nie wykorzystuje Daria Zbrzeźniak. W 32 minucie po wyrzucie z autu Agaty Czaban piłkę przejmuje Marta Fil , podaje do Klaudii Majerczak, która niestety nie wykorzystuje dobrej okazji. Kiedy wydawało się, że będzie pogrom przyjezdnego zespołu niespodziewanie w 33 minucie kontaktową bramkę strzela na 1:2 Rozalia Wilczyńska z Osielska.
Gol całkowicie odmienił oblicze meczu. Sfrustrowane sianowianki oddają inicjatywę piłkarkom gości i w 42 minucie po błędzie obrony Daria Sikorska wyrównuje wynik spotkania na 2:2. Po tej bramce piłkarki Victorii Niemcz Osielsko uwierzyły, że mogą wygrać to spotkanie i już się nie broniły tylko próbowały atakować. Po chwilowej załamce i rozmowie w przerwie meczu sianowianki odzyskały pewność siebie i zaczęły grać na miarę swoich możliwości. W 74 minucie Marta Fil egzekwowała rzut wolny i odbitą od muru gości piłkę skierowała w samo okienko bramki Osielska. Victoria SP 2 prowadziła już 3:2. Po tej bramce sianowianki odżyły czego efektem były następne bramki. W 80 minucie Klaudia Majerczak zagrała prostopadłą piłkę do Malwiny Grzelak i ta będąc sam na sam z bramkarką gości nie dała jej szans i było już 4:2. W 89 minucie przepiękną akcję przeprowadziła Daria Zbrzeźniak. Swój rajd rozpoczęła w okolicach swojego pola karnego, przebiegła całe boisko i zakończyła strzałem podwyższając wynik spotkania na 5:2.

Skład Victorii SP2 Sianów: Oktawia Kaszewska, Agata Czaban, Iwona Grub-Malinowska, Oliwia Olszak, Karolina Kawałek, Dagmara Petrus, Marta Fil, Oliwia Żywanowska ( 85 Monika Garbicz), Klaudia Majerczak, Daria Zbrzeźniak, Malwina Grzelak.

Trener Jędrzej Bielecki powiedział, że mecz miał 3 odsłony. Pierwsza to część do 33 minuty, kiedy sianowianki prowadziły 2:0 a mogły wygrywać 6 do 0. Druga odsłona to czas pomiędzy 33 a 74 minutą kiedy 2 bramki strzeliły piłkarki z Victorii Niemcz. I trzecia odsłona od 74 do ostatniej minuty spotkania zakończona trzema golami sianowianek. W pierwszej części zapowiadało się na pogrom piłkarek z Osielska, w drugiej to piłkarki gości złapały powietrze i wyrównały stan meczu a trzecia to supremacja gospodyń i pewne zwycięstwo. W naszej drużynie wszystkie dziewczyny zasłużyły na pochwałę, szkoda tylko, że zabrakło skuteczności bo zmarnowaliśmy wiele dogodnych sytuacji. Po wyrównaniu przez zespół z Osielska zrobiło się trochę nerwowo ale ostatecznie zakończyło się pewna wygraną . Następne spotkanie piłkarki zagrają w niedzielę 6 czerwca o godzinie 12.30 z MKS Lew Lębork.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria SP2 Sianów

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

III liga Kobiet Makroregionalna (2020/2021)