Na początku i na końcu
Przedłużyła się seria wyjazdowych spotkań bez wygranej Pogoni Szczecin. Tym razem szczecinianie stracili punkty na boisku beniaminka. Portowcy bardzo szybko wywiązali się z roli faworyta. Już w 2. minucie premierowe trafienie w barwach Pogoni zanotował Piotr Parzyszek. Luis Mata miał mnóstwo czasu na lewej stronie, co zaowocowało precyzyjnym dośrodkowaniem. W polu karnym mimo obecności dwóch obrońców Piotr Parzyszek strzałem głową otworzył wynik spotkania. To był dobry zwiastun, ale już po chwili mógł być remis.
Kostas Triantafyllopoulos nie zrozumiał się z Dante Stipicą, futbolówkę przejął Miłosz Kozak, a do pustej bramki nie trafił Luis Machado. Radomiak stopniowo zaczął zaznaczać przewagę. W 27. minucie gospodarze zmarnowali kolejną doskonałą okazję. Zupełnie niepilnowany Raphael Rossi jedynie ostemplował słupek. Groźnym strzałem z rzutu wolnego odpowiedział Rafał Kurzawa. Piłkę po rykoszecie zdołał wybić na rzut rożny Filip Majchrowicz. W końcówce goście mieli kolejne okazje. najpierw przestrzelił Piotr Parzyszek, a następnie kolejny celny strzał z rzutu wolnego oddał Rafał Kurzawa.

faule: 9 - 5

W 52. minucie szczecinianie powinni podwyższyć na 2:0. Jean Carlos ruszył lewą flanką, płasko dograł do wbiegającego Michała Kucharczyka, który niestety trafił prosto w bramkarza miejscowych. Chwilę później Portowcy zmarnowali kolejną świetną sytuację. Tym razem bardzo niecelnie uderzył Kacper Smoliński. Szkoda, bo na skraju pola karnego na podanie czekał niepilnowany Piotr Parzyszek. W 68. minucie gości uratowała poprzeczka po uderzeniu Mario Rondona. Błąd popełnił także arbiter, ponieważ chwilę wcześniej w polu karnym faulowany był Leandro i miejscowym należał się rzut karny. W tym miejscu należy skrytykować pracę arbitra. Jeszcze przed przerwą boisko za drugi żółty kartonik powinien opuścić nierozsądnie faulujący Luis Machado - tak się jednak nie stało. Swoją szansę miał również Kamil Grosicki, który w niezłej sytuacji nie zdołał celnie uderzyć na bramkę Radomiaka. Za swoją bierność, nieskuteczność, brak koncentracji i minimalizm Pogoń znów zapłaciła, tak samo jak w Poznaniu. W 90. minucie nieatakowany Leandro potężnym strzałem z dystansu doprowadził do remisu. Gol stadiony świata odebrał Portowcom kolejne punkty w tym sezonie.

13-09-2021 20:30
widzów: Frekwencja: 4 483, MOSIR (Radom, Gabriela Narutowicza 9)
0:1 - 2' - Piotr Parzyszek
1:1 - 90' - Leandro Pereira
RADOMIAK:
1. Filip Majchrowicz - 14. Damian Jakubik, 16. Mateusz Cichocki, 29. Raphael Rossi Branco, 33. Dawid Abramowicz - 13. Maurides Roque junior (55' 19. Karol Angielski), 20. Luis Miguel Machado (46' 99. Mario junior Rondon fernandez), 11. Michał Kaput (73' 55. Meik Karwot) , 23. Filipe Nascimento (73' 10. Mateusz Radecki) , 7. Miłosz Kozak (80' 97. Dominik Sokół) - 9. Leandro Pereira

POGOŃ:
1. Dante Stipica - 41. Paweł Stolarski, 23. Benedikt Zech, 13. Kostas Triantafyllopoulos, 97. Luis carlos Machado mata (84' 10. Luka Zahović) - 18. Michał Kucharczyk, 7. Rafał Kurzawa (84' 64. Kacper Kozłowski), 61. Kacper Smoliński (84' 27. Sebastian Kowalczyk), 14. Kamil Drygas (65' 8. Damian Dąbrowski), 21. Jean carlos Silva rocha (59' 11. Kamil Grosicki) - 9. Piotr Parzyszek

Żółte:
LUIS MIGUEL MACHADO, MICHAŁ KAPUT, Mateusz Radecki (RADOMIAK S.A.)
RAFAŁ KURZAWA (Pogoń Szczecin) sędzia: Sebastian Jarzębak Krzysztof Myrmus Bartłomiej Lekki