Pogoń II: Z Wyspy Uznam z awansem
Rezerwy Pogoni Szczecin bez większych problemów awansowały do kolejnej fazy okręgowego Pucharu Polski. Portowcy pokonali na wyjeździe Flotę Świnoujście 3:1. - Flota grała naprawdę dobrze, natomiast nie była w stanie nam poważniej zagrozić. Drużyna ze Świnoujścia nie stwarzała sobie wielu sytuacji, my tych sytuacji mieliśmy sporo i zasłużenie wygraliśmy - mówi trener Paweł Ozga.

Zarówno Pogoń, jak i Flota przed tym meczem prezentowały bardzo równą, wysoką formę. Pogoń przed tym meczem miała serię 7 zwycięstw z rzędu w meczach o stawkę, natomiast Flota od początku sezonu zaliczyła tylko 1 porażkę w lidze, więc zapowiadało się na dobre spotkanie, niezależnie od poziomu rozgrywkowego, na jakim występują obie ekipy.

Już w 3. minucie na prowadzenie wyszedł zespół trenera Marcina Adamskiego. Mimo tego, Portowcy nie tracili nerwów i dalej starali się grać po swojemu. - Drużyna zareagowała bardzo spokojnie, nikt się specjalnie nie denerwował. Wiadomo, że te bramki będziemy tracić i nie zawsze będziemy w stanie zachować czyste konto. Stracona bramka była bardziej zimnym prysznicem, niż pokrzyżowaniem naszych planów - tak gola dla Floty skomentował trener Ozga. Efekty tej postawy widzieliśmy 20 minut później, gdy Błażej Starzycki doprowadził do wyrównania. Remisowy wynik utrzymał się aż do przerwy.

W drugiej połowie granatowo-bordowi pokazali swój dobry poziom. Po golach dwóch zmienników, Szymona Cybulskiego w 70. minucie i Dawida Rezaeiana w 78. minucie, nie było już wątpliwości, kto wygra to spotkanie. - Jestem bardzo zadowolony z tego, że nasi zmiennicy zagrali bardzo dobrze i strzelili 2 bramki. To bardzo cieszy i buduje, bo nie ma nic lepszego w tak młodym zespole, jak rywalizacja, ponieważ napędza ona w znaczącym stopniu rozwój zawodników - pochwalił swoich zawodników trener Ozga. Szczecinianie mieli jeszcze kilka okazji, ale nie udało się podwyższyć prowadzenia i mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Portowców.

Zwycięstwo to pozwoliło Portowcom na awans do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski. Dzięki temu, 20 kwietnia ponownie ujrzymy zawodników z Twardowskiego w rozgrywkach Pucharu Polski. Druga drużyna dołożyła także 8 z rzędu zwycięstwo w meczach o stawkę.