FINAŁ JEST NASZ!
autor: BengoroZawodnicy Pogoni Szczecin zagrają w finale Fortuna Pucharu Polski na Stadionie Narodowym! Portowcy ograli po dogrywce Jagiellonię Białystok 2:1. Gola na wagę awansu zdobył Fredrik Ulvestad w 98. minucie.

Portowcy prowadzili grę na początku spotkania. Operowali piłką na połowie Jagiellonii. Tworzyli zagrożenie po dośrodkowaniach, ale zabrakło konkretów w postaci strzałów na bramkę Sławomira Abramowicza. W 11. minucie indywidualną akcją popisał się Jesus Imaz. Hiszpan minął w polu karnym trzech obrońców i posłał piłkę obok interweniującego Valentina Cojocaru. Piłkę zmierzającą do bramki zablokował Linus Wahlqvist. W 27. minucie Kamil Grosicki włączył „turbo” i poradził sobie z defensorem Jagi. Wyłożył piłkę na 5. metr do Efthymiosa Koulourisa. Niestety, podanie zostało zablokowane. Adrian Przyborek błysnął w 36. minucie. Młodzieżowiec balansem ciała zwiódł przeciwnika i doszedł do pozycji strzeleckiej. Próba uderzenia na dalszy słupek była nieznacznie chybiona. Jagiellonia odpowiedziała za sprawą Dominika Marczuka, który oddał strzał z linii pola karnego. Trafił wprost w Cojocaru.
Druga połowa rozpoczęła się od dwóch niecelnych strzałów Pogoni. Rafał Kurzawa uderzał z dystansu, a Kamil Grosicki zamykał akcję po dośrodkowaniu. W 54. minucie na stadionie Pogoni zapanowała euforia. Koulouris trafił do siatki. Sędzia po analizie VAR gola nie uznał z powodu spalonego. Dosłownie 5 minut później Grek znów cieszył się z trafienia. Napastnik z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki po dograniu od Adriana Przyborka. W 65. minucie Grosicki znów uciekł obrońcom. Zagrał wzdłuż bramki i w ostatniej chwili Adrian Dieguez uprzedził Koulourisa, który stał przed pustą bramką. Grosicki wystąpił też w roli strzelającego, ale przegrał pojedynek z Abramowiczem w 69. minucie. Bramkarz odbił piłkę w sytuacji sam na sam. Chwilę wcześniej wprost w Cojocaru trafił Jose Naranjo. Naranjo miał okazję do poprawy, ale ponownie chybił, gdy Cojocaru odbił piłkę po dośrodkowaniu. Przyjezdni doprowadzili do remisu w 79. minucie. Po dużym zamieszaniu z 15 metrów technicznym strzałem gola zdobył Bartłomiej Wdowik. Bardzo dobrą interwencją popisał się Abramowicz w 83. minucie, gdy mocny strzał oddał Grosicki po podaniu Wahlqvista. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem, więc o wyniku miała zadecydować dogrywka.

W 98. minucie Pogoń prowadziła 2:1. W bocznym sektorze faulowany był Marcel Wędrychowski. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kamila Grosickiego Fredrik Ulvestad głową pokonał Abramowicza. Kolejny strzał oddał Naranjo w 102. minucie. Hiszpan mierzył ze stałego fragmentu gry, ale Cojocaru nie dał się zaskoczyć. Jaga miała szansę na remis. Po dalekim podaniu i strąceniu piłki przez Jarosława Kubickiego, Kristoffer Hansen przestrzelił. Szansę na „zamknięcie” meczu Koulouris miał w 112. minucie. Portowcy odebrali piłkę tuż przed polem karnym i od razu podanie otrzymał Grek. Po jego strzale interweniował obrońca i Pogoń miała tylko rzut rożny. W 117. minucie Vahan Bichakhchyan uderzał z ostrego kąta. Abramowicz z drobnymi problemami zatrzymał strzał.

Pogoń Szczecin zagra w finale Pucharu Polski po raz czwarty w historii. Rywalem naszej drużyny w meczu finałowym będzie Wisła Kraków. Spotkanie odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Fortuna Puchar Polski, 1/2 finału

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0) pd. 2:1

Gole:
1:0 - Efthymios Koulouris 59’
1:1 - Bartłomiej Wdowik 79’
2:1 - Fredrik Ulvestad 98’

Pogoń Szczecin: 77. Valentin Cojocaru - 28. Linus Wahlqvist, 4. Leonardo Borges, 33. Mariusz Malec, 32. Leonardo Koutris - 73. Adrian Przyborek (15. Marcel Wędrychowski 70’), 7. Rafał Kurzawa (22. Vahan Bichakhchyan 114’), 8. Fredrik Ulvestad, 20. Alexander Gorgon (21. Joao Gamboa 78’), 11. Kamil Grosicki (68. Danijel Loncar. 114’)- 9. Efthymios Koulouris.

Jagiellonia: 50. Sławomir Abramowicz - 16. Michal Sacek (2. Dusan Stojinović 91’), 72. Mateusz Skrzypczak, 17. Adrian Dieguez, 27. Bartłomiej Wdowik (18. Tomasz Kupisz 115’) - 7. Dominik Marczuk (28. Tomas Naranjo 62’), 6. Taras Romanczuk, 8. Nene, 11. Jesus Imaz, 99. Kristoffer Hansen (77. Wojciech Łaski 106’)- 9. Kaan Caliskaner (14. Jarosław Kubicki 73’).

Żółte kartki: Gamboa, Ulvestad, Koulouris - Dieguez.
�r�d�o: pogonszczecin.pl

Puchar Polski PZPN (2023/2024)
Pogoń Szczecin Jagiellonia Białystok
2 1
03-04-2024 20:30

Żółte kartki: Gamboa, Ulvestad, Koulouris - Dieguez. sędzia: Paweł Raczkowski - Radosław Siejka, Adam Kupsik - Maciej Pelka - Paweł Malec, Paweł Sokolnicki