Dwie różne połowy
autor: tasia'Mamy lidera !'- tak śpiewali kibice i piłkarze Masovii po sobotnim zwycięstwie nad Fagusem Kołbacz. Po raz kolejny podopieczni Piotra Rasta nie zwiedli swoich kibiców i odnieśli dosyć przekonywujące zwycięstwo choć trzeba przyznać że po pierwszej połowie meczu sytuacja nie wyglądała obiecująco.
Od pierwszego gwizdka arbitra to goście prezentowali się zdecydowanie lepiej od faworyzowanych gospodarzy. To Fagus odważnie atakował zaś największe zagrożenie w zespole stwarzał Łukasz Turtoń, były zawodnik Energetyka Gryfino. Gospodarze grali bardzo nerwowo i nieporadnie nie potrafiąc poważniej zagrozić bramce gości. Fagus swoją dobrą grę mógł po raz pierwszy udokumentować bramką w 8 minucie kiedy to po rajdzie lewą stroną Turtonia i zagraniu wzdłuż bramki tylko instynktowna obrona Seniuka powstrzymała napastnika gości od zdobycia bramki z najbliższej odległości.
To ostrzeżenie nie wpłynęło na gospodarzy, którzy w 18 minucie prokurują rzut karnym po faulu Marka Osesika na napastniku gości. W tej sytuacji wyśmienicie po raz kolejny spisał się golkiper Masovii - Radosław Seniuk, który wyczuł intencję egzekutora 'jedenastki' i w dalszym ciągu było 0:0. Chwilę później po zdarzeniach w polu karnym 'jedenastki' domagają się gospodarze zaś w odpowiedzi to w polu karnym zielono-czerwonych ma miejsce dyskusyjna sytuacja. W obu przypadkach jednak arbiter nie dopatrzył się przewinienia nakazując grać dalej. W 34 minucie gospodarze dwukrotnie w jednej akcji wzbudzili emocje na trybunach. Najpierw po rzucie rożnym Młynarczyk głową trafia w spojenie słupka z poprzeczką zaś przy próbie dobitki Piotrka Wino z bliskiej odległości szybszy okazuje się obrońca Fagusa zażegnując niebezpieczeństwa. Gdy wydawało się że pierwsza odsłona szczęśliwie dla gospodarzy zakończy się remisem w doliczonym czasie gry goście przeprowadzają akcję po której najpierw strzał z dalszej odległości nad poprzeczką przenosi Seniuk zaś po wykonaniu rzutu rożnego i dośrodkowaniu jest już bezradny przy strzale głową piłkarza gości, którzy na przerwę schodzili zasłużenie prowadząc 1:0.
Istną metamorfozę musieli przejść podopieczni Piotra Rasta w przerwie spotkania gdyż tuż po wznowieniu gry w drugiej części to oni bardzo odważnie zaatakowali przejmując tym samym inicjatywę. Goście zepchnięci zostali do defensywy i dobrze sobie radzili aż do 56 minuty. Wtedy to rzadko spotykanej urody na tym poziomie rozgrywek akcją popisał się Piotrek Wino, który po minięciu kilku zawodników na pełnej szybkości wpadł w pole karne i pewnym uderzeniem dał swojemu zespołowi bramkę wyrównującą.To jeszcze bardziej ożywiło poczynania zielono-czerwonych i już 9 minut później prowadzili oni w tym spotkaniu. W zamieszaniu w polu karnym przy piłce znalazł się Sławomir Chomont i mimo asysty obrońcy ofiarnym wślizgiem umieścił piłkę w bramce. Masovia mogła pójść za ciosem już minutę później jednak strzał Marcina Zwolaka prawą nogą wylądował tylko na poprzeczce. Między 65 a 73 minutą w dwóch dobrych sytuacjach znajduje się najlepszy strzelec Masovii Kamil Młynarczyk. Tak jak przy pierwszej z nich naszemu zawodnikowi przy strzale z lewego narożnika pola karnego zabrakło odrobiny precyzji tak przy drugiej z nich mocny strzał lewą nogą znajduje już drogę do bramki. Przy prowadzeniu 3:1 Masovia nie zwalniała tempa i w 82 minucie zdobywa 4 bramkę a jej autorem po asyście Piotra Wino jest Przemek Stosio, który za pierwszym razem trafia w poprzeczkę jednak odbita piłka trafia wprost w niego i ląduje w bramce gości. Fagus w tej części gry stać było tylko na jedną groźną kontrę po której Turtoń w sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek z świetnie spisującym się w tym meczu Radosławem Seniukiem.
Cieszą kolejne punkty i utrzymanie pozycji lidera. Po raz kolejny Masovia aby zacząć grać musi dostać bodziec w postaci straconej bramki. Jednak najważniejszy jest efekt końcowy a taki w postaci kompletu punktów po raz 7 w tym sezonie pada łupem zielono-czerwonych, którzy w obecnej chwili są jedynym niepokonanym zespołem na szczeblu rozgrywek szczecińskiej Klasy Okręgowej.

Relacja video.

relacjďż˝ dodaďż˝: kichu

Klasa okręgowa Szczecin gr.1 (2009/2010)
4:1 - 82' - Przemysław Stosio
Masovia: Seniuk - Mazur, Osesik, Siemaszko, Wino, Biernat (85' Pracowity), Rast (88' Psujek), Chomont, Młynarczyk, Stosio, Zwolak (73' Piątek).

Fagus: Dolatowski - Michalski K., Michalski A., Krzemień, Dubielecki, Kuczyński, Trzybiński, Sapiński, Sromek, Skrobek (66' Najda), Turtoń

żółta kartka: Stosio (Masovia), Trzybiński (Fagus) sędzia: Czyżak T. (główny) Strugielski (asystent nr 1) Józefiak (asystent nr 2)

Dane pomogli uzupełnić: kichu, Cymunho, kichu - dziękujemy