Wicher Reptowo podejmował rezerwy szczecińskiej Pogoni
Rezerwy szczecińskiej Pogoni pną się w górę tabeli. W swoim kolejnym spotkaniu odniosły kolejne wysokie zwycięstwo, pokonując w Śmierdnicy Wicher Reptowo. Dzięki wygranej Pogoń II wciąż ma szansę na awans do V ligi.
Zespół szczecinian został wzmocniony zawodnikami z pierwszej kadry. Pojedynek w klasie okręgowej obserwował także sztab szkoleniowy Pogoni oraz liczna grupa kibiców.

Mecz rozstrzygnął się już w 13. minucie, kiedy Pogoń II objęła prowadzenie. Piotr Koman uderzył w długi róg bramki i było wiadome, że tego spotkania szczecinianie nie przegrają. Znakiem zapytania pozostał rozmiar porażki Wichra. Dziesięć minut po pierwszej bramce padł kolejny gol. Z głębi pola podawał Marcin Dymek. Do piłki wybiegł Maciej Ropiejko, uprzedził bramkarza i strzelił do pustej bramki. W 33. minucie rezerwiści prowadzili już 3:0. Technicznym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Marcin Woźniak, podwyższając rezultat. Trzy minuty później bramkarz gospodarzy wyciągał piłkę z siatki po raz czwarty. Dośrodkowanie Tomasza Rydzaka z lewej strony wykorzystał Dawid Roszak. Cztery minuty przed przerwą padła piąta bramka dla Pogoni. Tym razem na czystą pozycję wyszedł Marek Kowal, ale dostrzegł lepiej ustawionego Ropiejkę, któremu zagrał piłkę. 'Ropiej' nie zwykł marnować takich okazji. Minutę później napastnik skompletował hat-tricka. Wykorzystał sytuację 'sam na sam' i na przerwę Wicher schodził z bagażem sześciu goli.
W drugiej odsłonie trener Pogoni II, Leszek Pokładowski, dał szanse młodym zawodnikom. Na placu gry pojawiło się kilku juniorów, którzy przy starszych kolegach zebrali cenne doświadczenie. Dziesięć minut po rozpoczęciu gola zdobył Tomasz Rydzak, uderzając mocnym, plasowanym strzałem. Chwilę później do bramki trafił Kowal, ale sędzia niesłusznie nie uznał bramki, dopatrując się pozycji spalonej. Próbował także Khady Kazadi-Leonowicz, ale jego strzał trafił w słupek. W 75. minucie wynik ustalił młody Karol Kucharewicz, zamieniając techniczny strzał na bramkę.

Po wygranej rezerwy awansowały na piąte miejsce i do lidera, Masovii Maszewo, tracą już tylko dziewięć punktów.
�r�d�o: pogon.v.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: karpikwb

Klasa okręgowa Szczecin gr.1 (2009/2010)