300 km do domu
autor: C80Prawie 300 kilometrów pokonają piłkarze Klubu Piłkarskiego Chemik Police na najbliższe spotkanie w ramach III ligi. W sobotę o godzinie 16.00 podopieczni trenera Michała Zygonia w Bytowie zagrają z przedostatnią w tabeli Bytovią.
Przygotowania

W żadnym z rozegranych przed nowym sezonem sparingów Bytovia nie doznała porażki. Z 9 meczów wygrała sześć i trzy zremisowała. Szczególnie wartościowe były wygrane z początku przygotowań z Orkanem Rumia (2:0) oraz z końca przygotowań z Gryfem Wejherowo (2:0). W trakcie przygotowań bytowianie m.in. zremisowali także z Piastem Choszczno (0:0) i Pogonią Barlinek (2:2).

Ostatnie kolejki i tabela

Kolejkę temu Chemik na własnym boisku ograł 3:1 Darzbór Szczecinek. Konto bramkowe po faulu bramkarza na Mateuszu Jakuszczonku otworzył z rzutu karnego Mariusz Szmit. 12 minut później również z karnego wyrównał Radosław Erlich. W 69 minucie sędzia spotkania po raz trzeci podyktował rzut karny, tym razem po faulu Piotra Kusiaka na Jarosławie Jóźwiaku. Do piłki podszedł Rafał Janicki i piłka od słupka wylądowała w siatce. Trzy minuty później po sprytnym rozgraniu piłki przez Przemka Rembisza wynik spotkania sam na sam z bramkarzem ustalił Damian Górski.

Bytovia tydzień temu zmierzyła się z Regą Trzebiatów i już po 30 sekundach przegrywała 0:1. Jak się później okazało akcję na wagę 3 punktów przeprowadził Przemysław Orłowski, który rajdem wdarł się z pole karne i pokonał gokipera. Później Bytovia parokrotnie zagrażała Redze, ale nie zdołała doprowadzić choćby do wyrównania.

Póki co Bytovia spisuje się poniżej oczekiwań swoich kibiców i działaczy. Po dobrze przyjętym remisie z Gryfem Słupsk (kandydatem do awansu) bytowianie doznali kolejnych trzech porażek. W drugiej kolejce przegrali z Orkanem 0:2, potem w trzeciej z Cartusią Kartuzy 1:2, a ostatnio z Regą 0:1.

Zawodnicy

W dotychczasowych kolejkach sezonu w barwach Bytovii wystąpiło 21 zawodników. Spośród nich czterech zagrało w pełnym wymiarze czasu (360 minut), byli to Piotr Łapigrowski, Maciej Maciejewski, Mateusz Oszmaniec i Sławomir Pufelski. Jedną bramkę dla Bytovii zdobył właśnie Pufelski.

Podsumowanie

Zdaniem bukmacherów faworytem sobotniego spotkania są gospodarze. Kurs na wygraną Bytovii ustalono na poziomie 1.70, remis wyceniono na 3.35, zaś wygrana Chemika warta jest 4.05 zł za każdą postawioną złotówkę. Jak widać faworytem na papierze jest sobotni przeciwnik Chemika, w rzeczywistości trudno jest wskazać kto ma większe szanse. Policzanie potrafią zagrać bardzo dobry mecz i przegrać po prostych błędach. Bytovia zaś w sezonie spisuje się mizernie i w czterech spotkaniach zdołała zdobyć zaledwie jedną bramkę. Dla porównania Chemik ma ich na koncie aż dziewięć. Kluczem do sukcesu zatem będzie zrównoważona i poprawna gra obronna zespołu trenera Zygonia.