Dobry prognostyk przed Victory Cup - Tacho Toruń rozgromione
autor: maggiW drugim z wczorajszych (19.08) sparingów Pogoń '04 Szczecin zmierzyła się z pierwszoligowym Tacho Toruń. Szczecinianie pewnie zwyciężyli 8:4.

Mecz odbył się zaraz po spotkaniu z Paradise'm Szczecin. Planowany start przesunął się jednak o kilkanaście minut, ponieważ goście z Torunia utknęli w korku. Zaraz po przyjeździe, niemal z autokaru, wyszli na rozgrzewkę i przystąpili do spotkania.

W zespole Tacho zaprezentował się Volodymyr Szczerbakow, z którego kilka dni temu zrezygnowała Pogoń '04. Nie był jednak osamotniony, ponieważ toruński klub reprezentuje kilku jego rodaków. Ciekawostką jest fakt, że podczas dzisiejszego spotkania momentami na boisku było więcej Ukraińców, niż Polaków.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęła Pogoń. Już w trzeciej minucie, po indywidualnej akcji, wynik otworzył Łukasz Żebrowski. Napór Pogoni trwał w dalszym ciągu. W 15. minucie Portowcy dobrze rozegrali rzut wolny i Dawid Wiśniewski wpakował piłkę do siatki. Chwilę później kontaktowego gola zdobył Szczerbakow. Do przerwy szczecinianie podwyższyli wynik jeszcze raz - trzecią bramkę, także po stałym fragmencie gry, zdobył Łukasz Piasecki. Torunianie mieli wiele szans na zmianę niekorzystnego wyniku - dwa przedłużone rzuty karne obronił jednak Patryk Konopka.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza, czyli golem Pogoni. Tym razem trafienie - po akcji indywidualnej - zaliczył Volodymyr Nudyk. Dosłownie chwilę później ten sam zawodnik podwyższył na 5:1. Od tego momentu oba zespoły zaczęły trafiać na zmianę. Na bramkę Nudyka goście odpowiedzieli drugim golem. W 35. minucie Wiśniewski przymierzył mocno, zdobywając szóstą bramkę dla Pogoni '04, co torunianie skwitowali trzecim golem. W 44 minucie Wiśniewski podwyższył na 7:3, a Tacho... zdobyło czwartego gola. Tuż przed końcem spotkania rzut karny na ósmą bramkę zamienił Łukasz Tubacki.

Oba sparingi sędziował Krzysztof Bober, który dobrze wywiązał się ze swojego zadania. W sparingu z Tacho dobrze zaprezentowali się obaj bramkarze, czyli Konopka i Łukasz Koszmider. Widać, że Maksim Szwedkyj potrzebuje jeszcze trochę czasu, aby dotrzeć się z zespołem. Na pewno wysoka wygrana z Tacho jest dobrym prognostykiem przed weekendowym turniejem na Słowacji - Victory Makro Cup.

Pogoń '04 Szczecin - Tacho Toruń 8:4 (3:1)