Zwycięstwo nad Victorią
W sobotę (29.05.br) w 26 kolejce IV ligi zachodniopomorskiej piłkarze Gwardii Koszalin zmierzyli się z Victorią Przecław. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0
Przez całe spotkanie przewagę posiadali piłkarze Gwardii, lecz tego dnia koszalinianie grali bardzo chaotycznie, statycznie, notowali wiele prostych strat, co nie przeszkodziło jednak w zdobyciu bramki już w czwartej minucie meczu. Piłkę między sobą rozegrali Morawski z Donderą, ostatni mocno dośrodkował, a zamykający akcję Sławomir Ogrodowczyk mocnym strzałem głową zdobył, jak się później okazało, jedyną bramkę w tym spotkaniu. Dla najlepszego strzelca Gwardzistów to już 22 trafienie w trwającym sezonie, a 16 w rozgrywkach czwartej ligi.

W kolejnych minutach na murawie niewiele się działo do chwili, gdy groźną kontrę przeprowadzili gracze gości, a Arkadiusz Sztadilów przegrał pojedynek z Piotrem Kaźmierczakiem. W 30 minucie dosyć mocno zakotłowało się w polu karnym Victorii, lecz po podaniu Dondery, zarówno Ogrodowczyk, jak i Leszek Pazdur nie potrafili umieścić piłki w siatce. Już na zakończenie pierwszej części gry, bramkarza gości strzałem z woleja próbował zaskoczyć Mariusz Bacławski, lecz bez powodzenia.

W drugich 45 minutach na murawie pojawili się Roman Grodzicki oraz Piotr Hołub, lecz nie zmieniło to obrazu gry. Dalej przeważali gospodarze, lecz grali bardzo niedokładnie. W 65 minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Grodzicki, lecz będąc osiem metrów przed bramką minimalnie przestrzelił. Chwilę później dwukrotnie groźnie uderzał Daniel Maćkiewicz, za każdą próbą piłka o centymetry mijała obramowanie bramki strzeżonej przez Piotra Kaźmierczaka.

W 75 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciechowskiego, mocno głową uderzył Pelikan, jednak znakomitym refleksem popisał się goalkepper gości. Chwilę później również głową uderzał Hołub, lecz piłka powędrowała ponad bramką.

Trzynaście minut później gospodarze bliscy byli zdobycia drugiej bramki. Daniel Morawski przegrał pojedynek 'jeden na jeden' z bramkarzem Victorii, obrońcy źle wybili futbolówkę, co próbował wykorzystać Paweł Wojciechowski, lecz piłka po jego strzale odbiła się od słupka.Wynik 1:0 utrzymał się do końca meczu.Następne spotkanie Gwardia rozegra w środę(02.06.) o godz.17.30 w Sławnie a sędzią głównym będzie pan M.Gocałek

Gwardia: Kaźmierczak - Dondera, Szczepański, Pelikan, Łożyński, Morawski, Pazdur (86’ Nowak), Ignaszewski, Nowacki (46’ Grodzicki), Ogrodowczyk (46’ Hołub), Bacławski (69’ Wojciechowski)

1:0 - Ogrodowczyk 4’

Kartki: Pelikan i Bacławski (żółte)

ďż˝rďż˝dďż˝o: gwardia.koszalin.pl/własne

relacjďż˝ dodaďż˝: BABol