Bezproblemowe zwycięstwo lidera
autor: Pogon74Bez większego wysiłku piłkarze Pogoni Barlinek pokonali Sokoła Pyrzyce 4:0 (3:0) i są już o krok od awansu do III ligi. Bramki dla zwycięzców zdobyli Dutkiewicz 2 (12 i 29min), Jureczko 9min i Kochan 85min. W drużynie Sokoła zagrało pięciu byłych zawodników Pogoni. Barlineccy kibice najcieplej przywitali K. Milewicza i K.Piwińskiego, którzy na stadionie przy Sportowej przez wiele sezonów godnie reprezentowali niebiesko - biało -żółte barwy.
Od początku meczu piłkarze z Pyrzyc wzmocnioną obroną bronili dostępu do własnej bramki. Mur został skruszony już w 9min, kiedy to Malinowski wyłuskał piłkę na 40m i podał do wbiegającego w pole karne Jureczki, a ten mocnym strzałem zdobył prowadzenie. Trzy minuty później Piasecki dośrodkował w pole karnego do Kochana, który trafił w słupek, do odbitej piłki doszedł na 16m Dutkiewicz i plasowanym strzałem pod poprzeczkę pokonał Piwińskiego.
Tego gola piłkarze Pogoni zadedykowali dla nowonarodzonej córki kierownika drużyny Kasi demonstrując efektowną kołyskę. W 14min powinno być 3:0 jednak Piasecki w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę. Chwile później Panasiuk oddał jedyny celny strzał na bramkę gospodarzy pewnie obroniony przez Kaczmarczyka. W 29min Jureczko dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne do Dutkiewicza, który strzałem w długi róg zdobył swojego drugiego gola w meczu. Od straty kolejnych bramek gości uratował Piwiński popisując się skutecznymi paradami po dwóch strzałach głową Malinowskiego w 39 i 45min.

W drugiej części gry gospodarze nadal mieli przygniatającą przewagę jednak brakowało wykończenia akcji. W 55min Kochan po raz drugi trafił piłką w słupek. Chwilę później Malinowski uderzył nad poprzeczką. W 60min Sokół mógł zdobyć honorowego gola, ale piłka po strzale Dubika z 20m odbiła się od słupka. Pięć minut później z ostrego strzelał M. Kubiak jednak bramkarz gości wybił futbolówkę na rzut rożny. Przez ostanie trzynaście minut zespół z Pyrzyc grał w dziesięcioosobowym składzie, gdyż z boiska zszedł kontuzjowany Wrzeszcz i nie miał kto go zastąpić. Gospodarze grę z przewagą jednego zawodnika wykorzystali cztery minuty przed zakończeniem meczu. Swoją dziewiętnastą bramkę rozgrywkach ligowych zdobył Kochan wykorzystując dokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego Guraja.

relacjďż˝ dodaďż˝: Pogon74