Wysoka porażka Stalowców
autor: D. Klamborowski MOKiS Kamień PomW środowym spotkaniu 27. kolejki IV ligi Stal Szczecin została zdemolowana przez Gryf Kamień Pomorski 0:6 (0:2). Pierwszego gola, który rozwiązał worek z bramkami wśród gospodarzy, strzelił w 35. minucie bezpośrednio z rzutu rożnego Adrian Kapczyński. Kolejne ciosy zadawali Smerdel, Kasztelan, Kostur i dwukrotnie Smela.
Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy, którzy nadal mają nadzieję na awans do wyżsej klasy rozgrywkowej jednak to Stalówka jako pierwsza miała swoją sytuację. W 12 minucie ładne prostopadłe na wolne pole od Storka do Chruścińskiego, który ładnie dośrodkował w pole karne do Macieja Czyżewskiego, ale jego uderzenie głową minęło bramkę.

W 27 minucie miała miejsce bardzo nieprzyjemna sytuacja. Piłką w rękę został trafiony i jak sie później okazało doznał on otwartego złamania kciuka i natychmiast pojechał do szpitala. W 35 minucie padła pierwsza bramka tego spotkania. W narożniku boiską ustawił sobie piłkę Kapczyński i wkręcił ją do bramki przy biernej postawie bramkarza oraz obrońców. W 38 minucie Smerdel wykorzystał nieporozumienie wśród naszych obrońców i w sytuacji sam na sam nie dał szans Szyłce.

Na początku drugiej połowy w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem znalazł się Wróbel jednak jego techniczna podcinka została wybroniona przez Piotra Szyłkę. W 53 minucie piękne prostopadłe podanie Dariusza Cupryna do Piotea Duraja, a ten w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki. W 56 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kapczyńskiego Smela podwyższył wynik na 3:0 po strzale głową z najbliższej odległości.

Dwie minuty później kibice obejrzeli kolejną bramkę. W polu karnym zatańczył z piłką Wiktor Kasztelan i strzałem w krótki róg zdobył kolejnego gola. W 82 minucie swoją bramkę zdobył również najskuteczniejszy napastnik ligi, a więc Mariusz Kostur, który wykorzystał podanie Smeli i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

W 85 minucie czerwoną kartkę ujrzał Marcin Bartczak za faul taktyczny. W 88 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Smela i strzałem głową wpakował piłkę do bramki ustalając w ten sposób wynik spotkania na 6:0.

GRYF KAMIEŃ POMORSKI - STAL SZCZECIN 6:0 (2:0)
Bramki: Kapczyński, Smerdel, Kostur, Kasztelan, Smela (2).

STAL: Szyłko - Gałązka (Bartczak), Gronowski, Kostrubiec, Pachulski - Chruściński (Klowan), Maćkiewicz, Storek (Brzeziański), Cupryn - Czyżewski, Duraj (Bobko).

GRYF: Benedyczak - Wittbrodt (Radosław Janus), Król, Makarewicz, Kapczyński - Kasztelan (Kmetyk), Smerdel, Wróbel (Wysocki), Rafał Janus (Andrzejewski) - Smela, Kostur

�r�d�o: stalszczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: Venus