Światowid pewnie wygrywa
autor: rudy66Udając się w środę do Łobza zawodnicy Iny zapowiadali, że przywiozą do Ińska punkty. Na nic zdały się przemeblowania w składzie, w miejsce Radosława Drozda wskoczył Jacek Wasielewski, Witold Klym został przesunięty do linii pomocy a parę stoperów tworzyli Paweł Lisiecki i Michał Furman. Ina została rozpracowana przez byłego trenera Iny a obecnie Prezesa Światowida Janusza Skrobińskiego. W zespole gospodarzy grali także Tomasz Skibiński i Rafał Zielonka, którzy jeszcze nie tak dawno byli zawodnikami Iny. I właśnie najbardziej doświadczony na boisku Skibiński otworzył kontro strzeleckie Światowida. Juz w 8 minucie Jakub Furman wypiąstkował piłkę wprost pod nogi niepilnowanego napastnika, który bez dłuższego namysłu uderzył i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.
W 24 minucie Ina miała doskonała sytuację do wyrównania. Akcję zapoczątkował bramkarz Iny, z piłką minął się Petera i oto Piotr Olechowski stanął oko w oko z Marczakiem. Niestety górą z tego pojedynku wyszedł bramkarz Światowida i Ina zmarnowała jak się później okazało jedyną w tym meczu stuprocentową okazję do zdobycia gola.

Druga część spotkania mogła się lepiej ułożyć dla gości. Już po kilku chwilach Ernest Marcinkowski powinien otrzymać drugą żółtą kartkę na ostry faul na przeciwniku, jednak sędzia Piotr Dykiert oszczędził zawodnika Światowida. Po 2 minutach słabo grający skrzydłowy opuścił plac gry. Im bliżej końca meczu tym śmielsze i groźniejsze były ataki Światowida. Iwachniuk i Samal sprawdzali formę Jakuba Furmana. W 82 minucie kibice doczekali się kolejnej - pięknej bramki. Artur Samal z woleja uderzył z ok 25 metrów nie do obrony. Kilka minut później zrobiło się już 3:0 kiedy to dośrodkowanie z rzutu wolnego strzałem głową wykończył zupełnie niepilnowany Łukasz Brona. Ina natomiast w drugiej połowie miała więcej rzutów rożnych niż strzałów na bramkę.

Ina poniosła trzecią porażkę z rzędu, juz po raz kolejny nie strzelając bramki. W sobotę mecz z Koroną Stuchowo, oby było lepiej...

relacjďż˝ dodaďż˝: pyzacz

Klasa okręgowa Szczecin gr.1 (2009/2010)
2:0 - 88' - Łukasz Brona
Światowid: Marczak, Petera, Popielewski, Samal (80' D. Skibiński), Brona, Mosiądz, Niedźwiecki, R. Zielonka (61' Koba), Marcinkowski (50' Rokosz), T. Skibiński (80'Ostaszewski), Iwachniuk
rezerwa: Ostaszewski, Falkiewicz, Koba, Rokosz, D. Skibiński
Ina: J. Furman - Babik (80' Sochański), M. Furman (46' Kamiński), Lisiecki, Szymański - P. Żebrowski, Adamek, W. Klym, Nadkierniczny (75' Huk) - Olechowski, Wasielewski (46' Drozd)
rezerwa: D. Bielecki, Drozd, Sochański, Huk, Kamiński

żółte kartki: Marcinowski, Niedźwiecki (Światowid) - Nadkierniczny (Ina) sędzia: Dykiert P. Kucharska A. Strugielski J.

Dane pomogli uzupełnić: pyzacz, tomkro123, Matimati, pyzacz - dziękujemy