Trzy punkty dla Dębu Dębno
autor: C80Po ostatnich dwóch przegranych meczach ligowych jakie zaliczył MKS Dąb Dębno, zespół rozegrał 24 kolejkę III Ligi Bąłtyckiej pokonując na własnym stadionie Kaszubię Kościerzynę 1:0 (0:0) a bramkę w 71 minucie zdobył Łukasz Dłybis.
Od pierwszego gwizdka sędziego spotkanie toczone było w żywym tempie, a to przekładało się na sytuację podbramkowe. Jednak napastnicy obu drużyn nie mogli znaleźć recepty na przejście defensywy przeciwnika. Z upływem czasu goście nieco opanowali sytuację na boisku. W 39 minucie Kaszubianie mogli objąć prowadzenie ale strzał głową napastnika trafił w poprzeczkę T. Judkowiaka. Kilka minut później dobrze prowadzący zawody sędzia pan Świerszcz usunął z boiska zawodnika z Kościerzyny D. Banaczka za brutalny faul na Ł. Dłubisie. W tym okresie zespół Dębu przeprowadził kilka kontr gdzie m.in. po strzałach w 31 minucie R. Majchrzaka i w 36 minucie J.Jareckiego piłka nie znalazła drogi do siatki J.Kafarskiego.
W ostatnich minutach pierwszej połowy spotkania po strzale z 7 metrów pomocnika Kaszubii T. Lewosza, pewną interwencją popisał się T. Judkowiak, który w całym meczu był pewnym punktem drużyny dębnowskiej. Na drugą część spotkania obie ekipy wybiegły bez zmian. Zgodnie z oczekiwaniem do ataków rzucili się piłkarze Dębu. Już w 47 a następnie w 60 minucie strzelał Ł.Dłubis,ale bez rezultatu. Również swoją szansę na zdobycie bramki zmarnował J. Jarecki, który będąc sam na sam nie pokonał bramkarza 'Kaszubii'. Podobną sytuację nie wykorzystali goście. W 71 minucie zespół dębnowski przeprowadził jedną z kolejnych kontr, piłkę na polu karnym otrzymał Ł.Dłubis i po wymanewrowaniu obrońców pokonał dobrze spisującego się w tym meczu bramkarza Kaszubii Janusza Kafarskiego. Wynik 1:0 utrzymał się do końca spotkania.

relacjďż˝ dodaďż˝: BABol