Pomorzanin zdobywa 3 punkty na ciężkim terenie
W sobotę (15.05.2010) o godz. 17:00 Olimpia Smolnica podejmowała drużynę zza miedzy, którą był Pomorzanin Cychry. Faworyta tego spotkania ciężko było wytypować przed meczem, jednak jeśli patrząc na tabele, był nim Pomorzanin, który miał przed meczem 7 pkt przewagi nad Olimpią i stał o 4 miejsca wyżej w ligowej tabeli.
Pierwsza połowa zaczęła się od spokojnej gry obu drużyn. Piłkarze pilnując wyniku przeprowadzali sporadyczne ataki. Pomorzanin od początku atakował śmielej, jednak uderzenia M.Ciska i M.Torbiczuka zawsze parował bramkarz Olimpii. Gospodarze, także próbowali wyjść na prowadzenie, jednak między słupkami bramki, stał dobrze dysponowany tego dnia M.Kulwicki.
Po wyrównanej grze nadeszła 36 minuta, Pomorzanin wywalcza rzut rożny. Po dośrodkowaniu P.Świderskiego, głową w kierunku bramki uderza E.Kikosicki, piłka zostaje sparowana przez bramkarza gości, jednak J.Maliński znalazł się, tam gdzie powinien i pokonał bramkarza gospodarzy dopełniając formalności. Po tej bramce do inicjatywę przejęli piłkarze z Cychr co doprowadziło do czerwonej kartki, którą zobaczył piłkarz Olimpii po brutalnym faulu na T.Grabowskim. To spowodowało, iż w meczu grała już tylko jedna drużyna, a druga próbowała przeprowadzać kontry.

Druga połowa, to nadal ataki gości, jednak tego dnia nieskuteczność pod bramką gospodarzy była przerażająca. Dogodnej sytuacji nie potrafił wykorzystać M.Cisek, który przestrzelił dosłownie z 3 metrów po doskonałym podaniu M.Torbiczuka. Okazje na strzelenie swojego drugiego gola w meczu, miał J.Maliński, jednak ten młody piłkarz próbował jeszcze mijać jednego z obrońców kiwką, jednak to spowodowało stratę piłki. Po serii zmarnowanych okazji, swoją frustrację w 67 minucie wyraził M.Cisek, który po indywidualnej akcji pokonał bramkarza ze Smolnicy pięknym strzałem pod poprzeczkę. Do końca meczu, można było oglądać, piękne i składne akcje piłkarzy z Cychr, jednak wynik do końca meczu nie uległ zmianie.