Kolejne zwycięstwo Jedności
W minioną sobotę o godzinie 14.00 rozegrany został mecz III klasy juniorów gr. 2 pomiędzy Jednością Przewłoki a Myślą Dargomyśl.
Oba zespoły zaczęły mecz z dużym dystansem do siebie. Jako pierwsza zaatakowała Jedność, która ciekawym rozwiązaniem akcji w 11 minucie spotkania mogła zaskoczyć bramkarza gości, jednak to Norbert Studziński chybił nad bramką. Gospodarze nie odpuszczali przeprowadzając zmasowane ataki na bramkę Myśli, która przystawała tylko na kontrataki. W 32 minucie świetnym podaniem popisał się Arnold Krauze uruchamiając Andrzeja Zakrzewskiego. Ten drugi pędząc lewą stroną boiska ograł obrońcę i wyłożył piłkę Erykowi Świądrowi, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Jedność prowadząc 1:0 nie spuściła z tonu i dalej atakowała. Do świetnej prostopadłej piłki doszedł Mateusz Sobieraj, który wyprzedzając ostatniego obrońcę Myśli został sfaulowany. Jak się później okazało pomocnik złamał rękę. Sędzia od razu pokazał zawodnikowi czerwoną kartkę odsyłając go w ten sposób do szatni.
Jedność dalej atakowała, a jedną z lepszych okazji w 41 minucie spotkania zmarnował Norbert Studziński, który będąc sam na sam z bramkarzem gości przestrzelił.

Po zmianie stron to goście zaczęli częściej atakować a gra zaczęła się bardziej brutalniejsza.W akcji z 58 minucie powinno być 1:1, jednak napastnik gości uderzył tylko w słupek bramki strzeżonej przez Kamila Kosiora będąc z nim w sytuacji sam na sam. Ataki Myśli zaczęły się coraz bardziej zmasowane, a gracze Jedności zaczęli zamykać się na własnej połowie, uruchamiając tylko długimi piłkami Patryka Piątka, któremu ciężko było zatrzymywać rywali. Gra zaczęła się zaostrzać. Po świetnej wymianie podań napastnik Myśli został faulowany w polu karnym przez obrońcę Jedności. Sędzia nie miał wątpliwości co do faulu wskazując na 11-metr. Jednak dobrze dziś dysponowany w bramce Kamil Kosior popisał się świetną interwencją parując piłkę na rzut rożny. W końcówce meczu zawodnicy Myśli atakowali praktycznie całą drużyną na bramkę gospodarzy, jednak dobrze ustawiony stoper Jedności Tomasz Zakrzewski wraz z kolegami łapał rywali na pozycjach spalonych.

W następnym meczu drużyna Jedności zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Różańsko, ostatnią drużyną ligi, zaś Myśla zmierzy się z liderem Drawą Drawno.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Własne

relacjďż˝ dodaďż˝: Mumin123

III kl. juniorów (okr.) gr.2 Szczecin (2009/2010)