Na froncie bez zmian
autor: me W spotkaniu otwierającym czternastą kolejkę pierwszej ligi Pogoń Szczecin przegrała na wyjeździe z Górnikiem Polkowice 0:1. Kibice Dumy Pomorza, którzy po ostatnim zwycięstwie Pogoni u siebie z Kolejarzem Stróże 3:0 liczyli na to, że piłkarze szczecińskiej Pogoni wrócą na drogę zwycięstw ponowie mogą czuć się zawiedzeni. Porażka z Górnikiem Polkowice jest szóstą poniesioną przez Pogoń Szczecin tej jesieni, tym samym należy stwierdzić, że tylko cud może dać Dumie Pomorza awans, bo rzeczywistość okazuje się być bezlitosna. Kolejnym rywalem Pogoń w lidze będzie LKS Nieciecza.
Od początku inicjatywę przejęli szczecinianie, jednak to zespół Górnika stworzył sobie dogodną sytuację do objęcia prowadzenia. Grzybowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Janukiewiczem, na szczęście dla przyjezdnych przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po kwadransie odpowiedzieli Portowcy, jednak Moskalewicz główkował tuż obok słupka bramki gospodarzy. W 20 minucie ładnym uderzeniem popisał się Rydzak, a na posterunku zameldował się bramkarz Górnika Szymański. Gospodarze kolejny raz zagrozili bramce Pogoni w 33 minucie, kiedy to jeden z graczy Górnika posłał piłkę na poprzeczkę bramki Dumy Pomorza. Tuż przed przerwą ponowie zaatakowali Portowcy, najpierw strzał Moskalewicza z trudem obronił Szymański, a w kolejnej akcji Zawadzki minął bramkarza gospodarzy, podał piłkę do Rydzaka, a ten trafił tylko w plecy jednego z obrońców.

Gospodarze objęli prowadzenie w 57 minucie meczu. Arbiter dopatrzył się przewinienia w polu karnym Pogoni i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Grzybowski. Kontrowersyjna sytuacja, po której goście stracili bramkę podcięła im skrzydła. Kolejną godną uwagi akcję kibice obejrzeli dopiero w 78 minucie. Bardzo groźne uderzenie Piątkowskiego zdołał wybić Janukiewicz. Portowcy pierwszym celnym strzałem w drugiej części popisali się dopiero pięć minut przed końcem meczu, główka Mysiaka okazała się za słaba. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i po kontrowersyjnej jedenastce to gospodarze dopisali sobie trzy punkty na konto.

1:0 - 56' - Grzybowski (karny) dodaj video
Górnik: Sebastian Szymański - Daniel Chyła, Petr Pokorný, Krzysztof Smoliński, Marek Opałacz - Maciej Soboń, Tomasz Salamoński, Mateusz Piątkowski, Paweł Żmudziński (66 Łukasz Sierpina), Damian Ałdaś (46 Łukasz Małkowski) - Zbigniew Grzybowski

Pogoń: Radosław Janukiewicz - Maciej Mysiak, Marcin Nowak, Krzysztof Hrymowicz, Piotr Petasz - Tomasz Rydzak (57 Dzikamai Andre Gwaze), Marcin Dymkowski, Dariusz Zawadzki (64 Marcin Klatt), Bartosz Ława, Robert Kolendowicz - Olgierd Moskalewicz (76 Piotr Dziuba).

żółte kartki: Sierpina(Górnik P.) - Dymkowski, Rydzak, Mysiak(Pogoń) sędzia: Piotr Wasielewski (Kalisz)

Dane pomogli uzupełnić: arturr, arusek1948, DwieVictorie, Bengoro - dziękujemy