Pogrom na inaugurację ligi okręgowej
autor: C80W niedzielne popołudnie pierwszą kolejkę ligi okręgowej rozegrali zawodnicy rezerw Chemika Police, którzy na własnym boisku po jednostronnym spotkaniu pokonali 8:2 (3:2) Wichra Brojce. Hattrikiem popisał się Marcin Wydurski, zaś kolejne bramki zdobywali Adrian Skrętny, Patryk Baranowski, Przemek Rembisz oraz Kamil Bieniek. Gola samobójczego zdobył kapitan Wichra Damian Ragus, zaś do bramki gospodarzy piłkę kierowali Marcin Murawski oraz Marcin Wiśniewski.

W spotkaniu juniorów przy okręgówce Chemik odnotowano dość niecodzienny wynik 18:0. Również niecodzienne było to, że mecz zakończył się już po pierwszej połowie, ponieważ goście odmówili powrotu na boisko. Po sześć bramek zdobyli Mateusz Jaroszewicz i Emil Andrzejewski, dwa razy do bramki trafiali Mateusz Sowała i Krzysztof Czapiewski, zaś po jednym trafieniu zaliczyli Paweł Manuszewski i Patryk Świderski.
KP Chemik II: Rusek - Maśniak (46’ Pacholski), Bieniek, Hajdukiewicz (70’ Właśniewski), Jakubiak, Skrętny, Baranowski, Górski (70’ Sobczak), Rembisz, Milewski (60’ Gogarowski), Wydurski

Wicher: Orzechowski - Ragus, Kurkiewicz (80' Płażalski), Murawski, Siemionow, Wiśniewski, Gruszczyński (46’ Kujawa), Tobolski, Bigos, Romanko P., Romanko R. (70’ Pawluch)

1:0 - 5 minuta - Adrian Skrętny
1:1 - 10 minuta - Marcin Murawski
2:1 - 13 minuta - Damian Ragus (samobójcza)
2:2 - 24 minuta - Marcin Wiśniewski
3:2 - 29 minuta - Marcin Wydurski
4:2 - 60 minuta - Marcin Wydurski
5:2 - 70 minuta - Patryk Baranowski
6:2 - 80 minuta - Przemysław Rembisz
7:2 - 83 minuta - Marcin Wydurski (karny)
8:2 - 86 minuta - Kamil Bieniek (karny)

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia, w ciągu zaledwie kwadransa padły trzy bramki. W 5 minucie akcję krosowym podaniem na skrzydło do Łukasza Milewskiego rozpoczął Przemek Rembisz. Milewski zagrał na środek pola karnego do Adriana Skrętnego, a ten silnym strzałem po ziemi zdobył gola. Pięć minut później Wicher odpowiedział bramką wyrównującą. Z linii pola karnego strzałem w długi róg Piotra Ruska pokonał Marcin Murawski. Po kolejnych kilku minutach było już 2:1 dla rezerwistów. Skrętny zagrał w pole karne do Milewskiego, a napastnika Chemika strzałem do własnej bramki wyręczył kapitan Wichra Damian Ragus.

W 24 minucie Wicher ponownie wyrównał. Z linii pola karnego fantastycznym strzałem w samo okienko popisał się Marcin Wiśniewski. Ostatnie słowo w tej połowie na leżało jednak do gospodarzy. Damian Górski zagrał prostopadłą piłkę do wychodzącego z linii obrony Marcina Wydurskiego, ten minął bramkarza Wichra i strzałem do pustej bramki wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W drugiej połowie kanonada trwała na całego. W 60 minucie Milewski spod końcowej linii wycofał piłkę prosto do nadbiegającego Wydurskiego, zaś Wydur strzałem do pustej bramki podwyższył prowadzenie. Kolejne bramki padały w odstępie 10 minut. Najpierw dośrodkowanie Wydurskiego z rzutu wolnego na bramkę strzałem głową zamienił Patryk Baranowski, później po podaniu Mateusza Jakubiaka z prawej strony Przemek Rembisz strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce.

Siedem minut przed końcem spotkania bramkarz Wichra Dariusz Orzechowski faulem zatrzymał szarżującego w pole karne Pawła Pacholskiego. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Marcin Wydurski. Trzy minuty później arbiter ponownie wskazuje na „wapno”, tym razem Skrętnego faulował Ragus. „Jedenastkę” wykorzystał Kamil Bieniek.