Dąb za słaby na OKS
W niedziele OKS Goleniów rozegrał czwarty sparing przed sezonem piłkarskim. Przeciwnikiem i zarazem gospodarzem spotkania była zaprzyjaźniona drużyna Dębu Dębice. W dotychczasowych meczach kontrolnych Dębice wygrywały, pamiętnym momentem była kontuzja zawodnika na dębickim boisku, gdzie później został przetransportowany śmigłowcem medycznym do szpitala. Drużyna OKS do tego meczu przystąpiła bardzo zmobilizowana i gotowa pokazać się jak z najlepszych stron przyszłemu trenerowi. Na bardzo grząskim terenie, przy wysokiej trawie na boisku i przy słabym deszczu. Punktualnie o 15.00 obie jedenastki wyszły na boisko. Pierwsza połowa spotkania to walka w środku pola, kilka składnych akcji po obu stronach, jednak tylko OKS zdobywa gola na 1:0. Strzelcem bramki z 10 minuty po uderzeniu głową był Piotr Borucki.
Ten sam zawodnik w 32 minucie meczu był ewidentnie faulowany w polu karnym przeciwnika po indywidualnej akcji i minięciu dwóch obrońców. Jednak decyzją sędziego i ku zdziwieniu wszystkich zawodników i kibiców, werdykt był inny. Gospodarze swojej akcji szukali po stałych fragmentach, jednak Grochala pewnie bronił. OKS w tej części meczu miał jeszcze kilka dogodnych sytuacji, jednak żadnej nie wykorzystał. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:0 dla OKS-u.

W drugiej części sparingu na boisku dominował tylko OKS. Więcej był w posiadaniu futbolówki, konstruował więcej składnych, co za tym szło groźniejszych sytuacji pod bramką przeciwnika. Pokazał bardziej dojrzałą piłkę niż Dąb. Na listę strzelców w OKS-ie wpisali się kolejno Paweł Borucki, Rafał Piechowiak i Paweł Żelichowski. Dąb nie odpowiedział do końca spotkania celnym trafieniem. W drugiej połowie nie można było wskazać, że OKS gra w B klasie. Przeciwnie to gospodarze odbiegali wytrzymałością od goleniowskich zawodników. Po jednej z akcji Piotra Boruckiego prawą stroną boiska, został sfaulowany, na tyle groźnie, że nie kontynuował dalej gry. Bezradność obrońców Dębu była taka, że zawodnicy posuwali się do niepotrzebnych fauli jak na mecz sparingowy. Wynik spotkania zakończył się wynikiem 4:0. Po tym meczu było widać, że goleniowski zespół był stroną dominującą i zasłużenie wygrał.

W drużynie OKS-u wystapili: Piotr, Paweł Boruccy, Żelichowski, Mazur, Słotwiński, Wachowski, Piechowiak, Gątkowski, Obolewicz, Kamiński, Kurkowski, Giec, Panek, Grochala.

Kolejnym przeciwnikiem OKS-u będzie drużyna Komarexu Komarowo, mecz rozegrany zostanie na terenie rywala, w czwartek o godzinie 18.30.

relacjďż˝ dodaďż˝: spencer84