Pogoń Handball wygrywa w Elblągu!
autor: delilahSzczypiorniści Pogoni Handball Szczecin wygrali na wyjeździe z drużyną Wójcik Meble Elbląg 23-11 (10-4). Kluczem do sukcesu okazała się kapitalna gra w obronie połączona z fenomenalnymi interwencjami bramkarzy Szymona Ligarzewskiego i Łukasza Skowrona.
Szczypiorniści Pogoni Handball odnieśli kolejne wyjazdowe zwycięstwo, tym cenniejsze, że nad zespołem z którym do tej pory nie udało się jeszcze w historii wygrać, a na przedsezonowym turnieju w Koszalinie szczecinianie przegrali z Wójcik Meble Elbląg różnicą 6 bramek.

Mecz zaczął się od niewykorzystanego rzutu karnego dla gospodarzy. Jak się okazało z przebiegu spotkania był to pierwszy i ostatni wykonywany rzut z 7 metrów. Nie był to jedyny ciekawy przypadek w sobotnim widowisku. Wynik spotkania otworzył dopiero w 6 minucie Sebastian Smuniewski. Ku zaskoczeniu elbląskiej publiczności mijały kolejne minuty, a bramki zdobyli tylko goście. W 19 minucie przy stanie 0 - 6 pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Maciej Dawidowski. Do przerwy elblążanie zdobyli raptem 4 bramki w czym wielka zasługa Szymona Ligarzewskiego i defensywy Pogoni Handball, która była zaporą nie do przejścia. Jednak w ataku szczecinianie też nie grzeszyli skutecznością, stąd na tablicy wyników po 30 minutach było 10 - 4 dla gości.

Druga część spotkania tylko do 45 minuty była zacięta. Przy stanie 16 - 10 dla Pogoni Handball, 11 bramkę zdobył Tomasz Kwiatkowski i jak się okazało była to ostatnia skuteczna akcja elblążan w tym meczu. Gospodarze nie potrafili pokonać tym razem Łukasza Skowrona, który po przerwie zmienił Szymona Ligarzewskiego, a goście w końcu zaczęli wyprowadzać skuteczne kontry. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 11 - 23. Po zwycięstwie Pogoń Handball awansowała z dorobkiem 6 punktów na 4 miejsce w tabeli.

Wielkie brawa należą się szczypiornistom Pogoni Handball za postawę w obronie. Widać, że system gry w obronie, który narzucili trenerzy Rafał Biały i Sławomir Fogtman po meczu w Ciechanowie przynosi zamierzone efekty.

Już w sobotę o 17 szczecinianie zmierzą się we własnej hali z Sokołem Kościerzyna, który w przedsezonowych typowaniach zaliczany był do kandydatów do awansu do Superligi. Już teraz serdecznie zapraszamy na spotkanie. Zapowiada się piękne widowisko.

PH - Ligarzewski, Skowron - Biały 5, Krupa 4, Królik 3, Suszka 3, Jedziniak 3, Masiak 2, Frelek 1, Smuniewski 1, Marcinkian 1, Rojek, Ringwelski
�r�d�o: wlasne

relacjďż˝ dodaďż˝: kaczka