Beniaminek beniaminkowi nierówny
autor: Magdalena Grzeszkowiak /maggi/SPR Pogoń Baltica Szczecin zdobyła pierwsze punkty w Superlidze Kobiet w wyjazdowym spotkaniu z innym beniaminkiem UKS Finepharm Polkowice. Szczecińska siódemka wprost zdeklasowała polkowiczanki wygrywając 22:36 (11:13). Przed tym spotkaniem trener Mirosław Uram zapowiadał, że dla niego rozgrywki Superligi zaczną się od meczu z Pogonią, gdzie jego zdaniem Finepharm potwierdzi swoja wyższość nad szczeciniankami. Rzeczywistość jednak okazała się zgoła, bardzo surowa dla podopiecznych ambitnego trenera. Jeżeli jeszcze w pierwszej połowie jego zespół mógł mieć nadzieję na korzystny wynik i nawiązanie walki z zawodniczkami tandemu Ryszard Czyż, Waldemar Śmietana, tak w drugiej połowie mógł szybko o tym zapomnieć. Od 36 minuty meczu na parkiecie już niepodzielnie rządziły tylko szczecinianki.
W zaledwie w 10 minut rzuciły rywalkom trzynaście nokautujących bramek tracąc zaledwie jedną. Chwała szczeciniankom za nieustępliwość i ogromną wole walki od początku do końca spotkania.

Bramki dla naszego zespołu zdobyły: M.HUCZKO 5, D.JAKUBOWSKA 3, K.SABAŁA 7, A.ANDRZEJEWSKA 1, A.CEBULA 4, U.STEFANOWICZ 1, A.ROSTANKOWSKA 9, S.PIONTKE 5, K.PASTERNAK 1, A.KUCHARSKA 0, A.KICIŃSKA 0, A.SZYMCZAK 0, A.CEGŁOWSKA 0.
W bramce: ADRIANNA PŁACZEK, KAROLINA SAGAŁA, PAULINA KOZIEŁ.

relacjďż˝ dodaďż˝: ktr111