Dwie wygrane ze Świeciem
autor: spikierkaKing Wilki Morskie w przeciągu dwóch dni rozegrał dwa spotkania z ekipą KK Świecie. Pierwsze w sobotę w ramach 12 kolejki rozgrywek II ligi gr. A, natomiast w niedzielę w ramach II rundy rozgrywek Pucharu Polskiego Związku Koszykówki. Obydwa spotkania nasi zawodnicy rozstrzygnęli na swoją korzyść, zwyciężając w sobotę 79:73 (29:15, 12:20, 20:11, 18:27) a w niedzielę 81:71. (22:15, 15:14, 23:21, 21:21)

W sobotnim spotkaniu nasz zespół szybko osiągnął dziesięciopunktową przewagę. Kapitalnie mecz rozpoczął Konrad Koziorowicz, który tylko w I kwarcie popisał się 4 celnymi rzutami za 3 punkty. Wykorzystując niemoc strzelecką przeciwników nasi zawodnicy wygrali pierwszą kwartę 29:15.
W drugiej kwarcie to jednak goście doszli do głosu, którzy głównie za sprawą wykorzystywania rzutów osobistych powoli zmniejszali przewagę Wilków, która do przerwy stopniała do 6 punktów.

Po przerwie nasi zawodnicy ponownie odskoczyli rywalowi na kilkunasto punktowe prowadzenie, które utrzymywali prawie do ostatnich minut spotkania. Goście w samej końcówce potrafili jeszcze zbliżyć się na 4 punkty, wykorzystując niefrasobliwe akcje w ataku szczecinian, jednak nie zdołali już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.
Oprócz wcześniej wspomnianego Konrada Koziorowicza, który w całym spotkaniu zdobył 29 punktów trafiając 5 razy za 3 punkty na wyróżnienie zasłużył również Igor Trela który zaliczył drugie w tym sezonie double-double zdobywając 17 punktów oraz 16 zbiórek.

King Wilki Morskie - KK Świecie 79:73 (29:15, 12:20, 20:11, 18:27)
King Wilki Morskie: Koziorowicz 29 ( 5x3 ), Trela 17 ( 16 zb ), Bojko 8 ( 7zb ), Nowacki 8 ( 6zb, 5as 1x3 ), Kowalski 6, Janecki 7, Adamkiewicz 4, Majtyka 0, Knowa 0, Kujawski 0, Hamdaoui 0

Niedzielne spotkanie w ramach rozgrywek Pucharu PZKosz, miało bardzo identyczny przebieg do spotkania ligowego, gdzie gospodarze szybko zdobyli 10 punktową przewagę, a goście co jakiś czas starali się dogonić nasz zespół, jednak mimo kolejnej emocjonującej końcówki, to nasi zawodnicy zwyciężyli w tym spotkaniu i awansowali do kolejnej rundy, w której zmierzą się z Open Florentyną Pleszew. Bardzo dobre spotkanie w naszych barwach rozegrał Salim Hamdaoui, który zdobył 22 punkty trafiając 3 razy za 3 punkty oraz Radosław Bojko, który oprócz zdobytych 15 punktów rozdał 9 asyst.

King Wilki Morskie - KK Świcie 81:71. (22:15, 15:14, 23:21, 21:21)
King Wilki Morskie: Bojko 15 ( 9as, 6 zb), Nowacki 14 ( 7zb, 7st ), Trela 5 ( 7zb ), Kowalski 3, Koziorowicz 0, Hamdaoui 22 ( 3x3 ), Majtyka 12, Janecki 4 ( 7zb ), Kwaśniewski 4, Adamkiewicz 2, Kujawski 0
�r�d�o: stk.szczecin.pl