Łatwe zwycięstwo Chemika
autor: C80 W pierwszym tegorocznym spotkaniu pierwszej ligi siatkówki kobiet, Chemik Police pewnie pokonał w Trzebnicy tamtejszą Gaudię 3:0 (w setach 25:17, 25:18 i 25:14). Przed tym spotkanie oba zespoły znajdowały się po przeciwnych stronach ligowej tabeli. Chemik przerwę zimową spędził na pozycji wicelidera, natomiast Gaudia od dłuższego czasu okupuje ostatnią lokatę. Na papierze faworytem tego spotkania były policzanki i od samego początku spotkania z tej roli wywiązywały się znakomicie. Już w pierwszym secie podopieczne Mariusza Bujka nie dały rywalkom szans i systematycznie, z minuty na minutę powiększały prowadzenie i wygrały 25:17.
Początek drugiego seta różnił się nieco od tego w pierwszej partii. Trzebniczanki wzniosły się na wyżyny swoich umiejętności i do pierwszej przerwy technicznej prowadziły wyrównaną walkę. Wtedy jednak Chemiczki złapały swój rytm i kolejny raz zdominowały rywalki, szybko zwiększając przewagę do stanu 15:9. Wtedy jednak policzanki złapał kryzys, co spowodowało, że rywalki szybko zmniejszyły stratę i przegrywały tylko dwoma punktami. Końcówka należała jednak do zawodniczek Chemika, które wygrały 25:18.

W trzecim secie gospodynie tylko na początku potrafiły prowadzić wyrównaną grę, jednak dość szybko Chemik odskoczył na dwa, a następnie cztery punkty i z czasem zwiększał przewagę. Ostatecznie policzanki wygrały 25:14 i cały mecz 3:0.

W kolejnym spotkaniu, które rozegrane zostanie za tydzień w Policach, podopieczne Mariusza Bujka zmierzą się z AZS Politechniką Radom.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / siatka.org