Echa VI kolejki futsalu
autor: Ryszard Pakieser I LIGA
Liderujące w tabeli drużyny Greorex oraz DB Port odniosły kolejne ligowe zwycięstwa. Podopieczni Andrzeja 'Mourinho' Stańczyka pokonali bo bradzo emocjonującym i pełnym walki spotkaniu LIgowca 5:4. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że portowcy zaczęli jak zwykle a skończyli jak zawsze. Mimo prowadzenia do przerwy 4:2 Ligowiec nie był w stanie utrzymać wyniku z pierwszej połowy spotkania i przegrał ostatecznie z portowcami 4:5. Również bardzo ciekawe i emocjonujące spotkanie rozegrały zespoły Greorex oraz Drink Team. Oba drużyny stworzyły w tym spotkaniu wiele sytuacji bramkowych jednak o dwie więcej wykorzystał Greorex i mógł sobie po tym spotkaniu dopisać kolejne 3 punkty. Beniaminek I ligi Baltica Pazim pokonała niedawnego lidera tabeli Kurier Szczeciński 7:3.
Cztery bramki dla zwycięzców w tym spotkaniu zdobył Marek Laskowski, dwie dołożył Mariusz Marcinowski a jedną Meczysław Bajdalski. Pogoń II 04 pokonała Komfort 4:1 jednak 'zero-czwórka' zwycięstwo zapewniła sobie dopiero w ostatnich minutach tego spotkania. Honorowe trafienie dla Komfortu zaliczył menager tego zespołu Piotr Gutkowski. KP Sztorm w ubiegły weekenk rozegrał dwa pojedynki. Najpierw w piątkowy wieczór nie miał najmniejszych szans w pojedynku z UKS OHP przegrywając 0:9 a nastepnie w niedzielne południe podejmował CH Fala. Podopieczni Dariusza Pińkowskiego w pełni zrehabilitowali się za piątkową porażkę wygrywając 5:1. Honorową bramkę dla Fali zdobył Joshua Pepple. Ostatnim pojedynkiem pierwszej ligi w VI kolejce było spotkanie drużyn zamykających ligową tabelę WIPS/Prawie piłkarze podejmował OS Reda.Obie drużyny przed tym spotkaniem miały zerowy dorobek punktowy jednak po zakończeniu tego pojedynku już tylko OS Reda ma zerowy dorobek punktowy. Było to typowe spotkanie walki, zawodnicy obu drużyn nie odstawiali nogi walcząc o każdą piłkę, chcąc zdobyć w tym spotkaniu komplet punktów. Podopieczni Rafała Polaka prowadząc do przerwy 4:2 po zmianie stron kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i wygrali to spotkanie 5:3.

II Liga gr A
W meczu na szczycie Bastion 99 pokonał studentów z Cukrowej 6:4 w czym wielka zasługa niezawodnego Tomasza Skibińskiego. Popularny 'Skiba' strzelił w tym spotkaniu cztery bramki a po jednej dołożyli Piotr Bogucki oraz Artur Zubel. Seniorzy OHP Senior mimo minimalnego prowadzenia do przerwy z Eko-Serwisem 2:1 po przerwie nieco opadli z sił i pozwolili sobie na strzelenie pięciu bramek strzelając zaledwie dwie. Dla Eko-Serwisu zwycięstwo z OHP Senior 6:4 było pierwszą zdobyczą punktową w obecnym sezonie. Niespodziewanej porażki 2:3 z FC Aquila doznała drużyna Lufy. Paweł Juszczyk oraz Piotr Czerkasow w pierwszej połowie zdobyli bramki dla Lufy jednka po zmianie stron gole zdobywali juz tylko zawodnicy FC Aquila. Dwukrotnie Bartłomiej Kaczmarek oraz Michał Jankowski pokonując Igora Helaka dali swojej drużynie pierwsze zwycięstwo w sezonie. Festiwal strzelecki w spotkaniach z Degustatorami oraz Home.pl urządzili sobie zawodnicy biuro24h.pl. W piatkowy wieczór pokonali Degustatorów 12:2 a sześć bramek w tym spotkaniu zdobył dla zwycięzców Igor Demski. Z kolei w spotkaniu z Home.pl wygranym przez 'księgowych' 15:4 sześć bramek zdobył Marcin Damijan. Podopieczni Grzegorza Stankiewicza grając w tym spotkaniu bez zawodników rezerwowych tylko przez pierwsze minuty dotrzymywali kroku 'księgowym'. Wraz z upływającymi minutami coraz większą przewagę osiągneli zawodnicy biuro24h.pl, którzy odnieśli zasłuzone zwyciestwo.
W ostatnim pojedynku Netto podejmowało Degustatorów i nie bez problemów wygrało to spotkanie 6:4. Duet Damian Zima - Seweryn Korczyński zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

II liga gr B
FC Bandyci ponieśli sromotną porażkę ulegając Szczecińska/Futsal Team 3:16. W drużynie bandytów wystapiło w tym spotkaniu siedem kobiet, zawodniczki Pogoni Women nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki z przeciwnikem i dość wysoko uległy swoim rywalom. Bartosz Szymański-Robert Zalewski-Damian Pawłowski to trio, które swoimi bramkami zapewniło zwycięstwo 6:2 drużynie tramwajarzy z Klonowica w konfrontacji z juniorami Qbańskiego Luzika. Grająca bez swojego najlepszego strzelca Oskara Janika drużyna Multikina doznała kolejnej ligowej porażki tym razem ulegając Wichrowi Warszewo 3:7.
Qbański Luzik w pierwszej połowie dotrzymywał kroku drużynie Unicredit remisując 4:4. po zmianie stron bardziej doświadczeni zawodnicy Unicredit strzelili swoim przeciwnikom pięć bramek nie tracąc żadnej i wygrali to spotkanie 9:4. W drużynie Unicredit na boisku wystąpił aktualny Mistrz Polski w siatkonodze Arek Kondraciuk.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/slpn.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: SLPNkrzysiek