Zwycięstwo z Belgią na inaugurację
autor: Krzysztof CichomskiMeczem z Belgią, reprezentacja Polski rozpoczęła udział w Mistrzostwach Europy do lat 17 w piłce nożnej, które odbywają się w Słowenii.
W podstawowym składzie zespołu prowadzonego przez Marcina Dornę, wystąpili Sebastian Rudol (Pogoń Szczecin - na zdjęciu) oraz Oskar Pogorzelec (Legia Warszawa, wychowanek Żaków Kołobrzeg). Spotkanie rozegrane zostało na kameralnym obiekcie Športni Park w miejscowości Lednava, a trwało 80 minut (2 x 40 minut). Pierwsza połowa inauguracyjnego spotkania należała do Belgów, to oni stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji, jednak albo uderzali niecelnie, albo na posterunku był Oskar Pogorzelec. Polacy bramce rywali zagrażali głównie po strzałach z dystansu. Najpierw goalkeepera rywali próbował zaskoczyć Sebastian Rudol, a w końcówce tej części meczu celnie z rzutu wolnego uderzał Karol Linetty.
Druga połowa była już lepsza w wykonaniu biało-czerwonych. Sporo zamieszania pod bramką rywali stwarzały świetne wrzuty z autu w wykonaniu zawodnika Pogoni Sebastiana Rudola. Ten sam zawodnik miał szansę na asystę, jednak jego podania nie wykorzystał kolega z reprezentacji. Ataki młodych Polaków udokumentowane zostały w 65 minucie, kiedy Mariusz Stępiński po minięciu obrońców pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Mimo szans do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Polacy zainaugurowali finały Mistrzostw Europy od zwycięstwa. Kolejne spotkanie Polska drużyna rozegra w poniedziałek, a jej rywalem będzie gospodarz Słowenia.

ME U-17: POLSKA - BELGIA 1:0 (0:0)