Niemcy silniejsi. Polacy z brązem
autor: aszefW półfinałowym spotkaniu Mistrzostw Europy do lat siedemnastu, reprezentacja Polski przegrała w Lublanie z Niemcami 0:1 i zakończyła mistrzostwa z brązowym medalem.
W niedzielnym spotkaniu z sąsiadem zza zachodniej granicy, młodzi Polacy zaprezentowali się z dobrej strony, choć zabrakło im skuteczności. Dla podopiecznych Marcina Dorny sam awans do strefy medalowej był sporym osiągnięciem, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i wiele osób liczyło, że biało-czerwoni sprawią kolejną niespodziankę. Tak się jednak nie stało i reprezentacja Polski musiała zadowolić się brązowymi medalami. Wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasowym w bramce spędził wychowanek Żaków Kołobrzeg, a obecnie bramkarz Legii Warszawa Oskar Pogorzelec, a pełne trzy mecze w fazie grupowej i prawie całą pierwszą połowę meczu półfinałowego na boisku przebywał pomocnik Pogoni Szczecin Sebastian Rudol (na zdjęciu).
W niedzielnym meczu Niemcy prowadzenie objęli w 34 minucie, gdy piękną bramkę głową zdobył Leon Goretzka. Choć przez większą część czasu gry przeważali faworyzowani Niemcy, biało-czerwoni również stworzyli sobie sytuacje. W drugiej części meczu Karol Linetty po rzucie wolnym trafił w poprzeczkę.

NIEMCY - POLSKA 1:0 (1:0)
1:0 - Leon Goretzka 34.

Niemcy: 1. Oliver Schnitzler - 2. Pascal Itter, 5. Niklas Süle, 4. Marian Sarr, 3. Jeremy Dudziak - 7. Julian Brandt, 8. Leon Goretzka, 6. Nico Brandenburger, 20. Marc Stendera (67' 11. Max Dittgen), 10. Max Meyer (79' 14. Marc Oliver Kempf) - 9. Said Benkarit (50' 19. Timo Werner).

Polska: 1. Oskar Pogorzelec - 2. Patryk Stępiński, 4. Gracjan Horoszkiewicz, 5. Igor Łasicki, 17. Rafał Włodarczyk - 3. Konrad Budek (68' 14. Sebastian Zieleniecki), 8. Sebastian Rudol (39' 18. Karol Żwir), 6. Karol Linetty, 10. Adrian Cierpka (75' 13. Łukasz Żegleń), 11. Vincent Rabiega - 9. Mariusz Stępiński.

Żółte kartki: Süle, Itter, Werner (Niemcy) / Rudol, Budek, Łasicki (Polska).
Czerwona kartka: Igor Łasicki (79. minuta, Polska, za drugą żółtą).