Pomorzanin zwycięża w Chojnie
<b>W 2. kolejce wojewódzkiej okręgówki drużyna Pomorzanina Nowogard pokonała dotychczasowego lidera, Odrę Chojna, 2:0. Bramki dla nowogardzkiego zespołu zdobyli Maciej Gołdyn i Joshua Pepple.</b>

Drużyna Pomorzanina od samego początku starała się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu, ale to gospodarze wyprowadzali groźne kontry. Sześć minut po pierwszym gwizdku arbitra jeden z napastników Odry znalazł się w sytuacji sam na sam z Mateuszem Krupskim, ale uderzył obok bramki. Pod koniec pierwszego kwadransa gry gospodarze zmarnowali stuprocentową szansę na gola. Po akcji lewą stroną boiska i dośrodkowaniu w pole karne piłkarz gospodarzy spudłował jednak z kilku metrów. W 22. minucie to piłkarze Pomorzanina mogli cieszyć się jednak ze zdobytego gola. Nowogardzianie mieli rzut wolny, z którego w pole karne dośrodkowywał Łukasz Olechnowicz. W szesnastce znalazł się Gołdyn, który strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Sześć minut później trener Surma zmuszony był do dokonania pierwszej zmiany w tym meczu. Narzekającego na uraz Pawła Łuczaka zastąpił Kamil Lewandowski. Tuż po tej roszadzie Odra miała rzut wolny z lewej strony boiska. Jeden z graczy Odry dość niespodziewanie zdecydował się na strzał z ostrego kąta, który omal nie skończył się bramką. Krupski miał jednak sporo szczęścia, gdyż piłka odbiła się jedynie od poprzeczki. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy gospodarzom udało się już trafić do siatki. Bramka ta nie została jednak uznana, gdyż sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Jeszcze przed przerwą okazję na podwyższenie wyniku miał Dawid Langner, ale jego strzał bardzo dobrze obronił golkiper gospodarzy i do przerwy Pomorzanin prowadził z Odrą 1:0.

Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry dobrą akcję przeprowadził Adam Tomaszewski i dośrodkował w pole karne. Tam znajdował się Langner, ale po raz drugi w tym meczu przegrał pojedynek z bramkarzem Odry. W 60. minucie spotkania Pomorzanin prowadził już 2:0. Po dwójkowej akcji Gołdyna z &#8222;Pepe&#8221; ten drugi zdołał obrócić się z piłką w polu karnym mimo asysty dwóch obrońców i precyzyjnym, aczkolwiek niezbyt mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Trzy minuty później gorąco zrobiło się już pod naszą bramką. W polu karnym jednego z rywali faulował Michał Soska i sędzia główny wskazał na jedenasty metr. Rzutu karnego jednak nie było. Boczny arbiter dopatrzył się bowiem wcześniej pozycji spalonej.

Brak rzutu karnego był prawdopodobnie decydującym momentem spotkania. W 70. minucie spotkania szansę na gola zmarnował Kamil Lewandowski, który uderzył w boczną siatkę, mogąc dogrywać do niepilnowanego Gołdyna. Po dziewięciu minutach szansę na bramkę kontaktową miała Odra ale dobrze zachował się Krupski. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry bramkarz Pomorzanina omal nie został przelobowany, lecz zdołał sparować piłkę na poprzeczkę. W końcówce spotkania podopieczni Tomasza Surmy musieli radzić sobie w osłabieniu, gdyż drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Sylwester Bednarek. Odra nie zdołała zdobyć już jednak gola kontaktowego, po raz trzeci gospodarze trafili w poprzeczkę. Ostatecznie Pomorzanin pokonał Odrę na jej terenie 2:0 i po dwóch kolejkach nowogardzki zespół zajmuje pozycję wicelidera.

<b>Odra Chojna &#8211; Pomorzanin Nowogard 0:2 (0:1)</b>
0:1 &#8211; Gołdyn 22&#8217;
0:2 &#8211; Pepple 60&#8217;

<b>Odra:</b> Pociej-Orman, Kusiak, Armonajtis, M.Andrzejewski, Zatorski, P.Andrzejewski (Macioł), Kołodziejczyk (Astramowicz), Andrzejak, B.Andrzejewski (Matuszak), Turkiewicz

<b>Pomorzanin:</b> Krupski &#8211; N. Wnuczyński, Winczewski, Soska, Łuczak (28&#8217; Lewandowski) &#8211; Langner (78&#8217; Antonyk), Olechnowicz, Pepple, Bednarek, Tomaszewski &#8211; Gołdyn (86&#8217; Miklas)

<b>Żółte kartki:</b> P. Andrzejewski, B. Andrzejewski - Bednarek 43&#8217;, Lewandowski 82&#8217;, Antonyk 85&#8217;

<b>Czerwona kartka:</b> Bednarek 89&#8217; (za dwie żółte)
�r�d�o: Maciej Pietrasik