Intensywna sobota seniorów Polonii
autor: PszczółekPo kolejnym tygodniu intensywnych treningów seniorzy Polonii Płoty w sobotę uczestniczyli od rana w XI Memoriale im. Grzegorza Fryta w Karnicy.
Grzegorz był również zawodnikiem Polonii Płoty w latach 1992-93, grał razem z obecnym trenerem Józefem Andrzejewskim w IV lidze i klasie okręgowej. W turnieju uczestniczyło 6 zespołów: Bizon Cerkwica, Sparta Gryfice, Korona Stuchowo, Orzeł Łożnica i Sędziowie ZZPN. Poloniści zwyciężyli w tym turnieju po raz pierwszy pokonując w finale sędziów, po rzutach karnych 3:2. Łukasz Góralski otrzymał puchar dla najlepszego strzelca turnieju, zdobywając 6 bramek. Po zakończonym turnieju o 15:30 Poloniści pośpiesznie udali się do domu, bo już o godzinie 17:00 w drugim sparingu podejmowali u siebie 6 drużynę V ligi koszalińskiej - Olimp Gościno.
W pierwszej połowie Polonia zdobyła 3 bramki po stałych fragmentach gry. Pierwszą bramkę z rzutu karnego strzelił Łukasz Góralski, po brutalnym faulu obrońcy gości na Łukaszu Szwaku. Na 2:0 również po rzucie karnym podwyższył faulowany chwilę wcześniej Łukasz Szwak. Trzecią bramkę po rzucie wolnym z około 25 metrów zdobył Adrian Ratajczyk, kierując futbolówkę w samo okienko. Mecz obfitował, szczególnie w pierwszej połowie, w wiele ostrych zagrań gości.

Po zmianie stron Polonia zagrała w znacznie osłabionym składzie, co skrzętnie wykorzystali goście zmuszając do błędu Adriana Ratajczyka, który zaliczył samobója. Po chwili goście zdobyli druga bramkę. Na więcej już ich nie było stać, bo ich zapędy do ofensywnej gry ostudziło atomowe uderzenie Góralskiego z około 25 metrów, że aż piłka przerwała siatkę. Sędzia jednak bramkę uznał i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polonistów 4:2. W ostatnim kwadransie meczu gospodarze powinni jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale dwa strzały Nabrzewskiego trafiły w poprzeczkę, a trzeci o centymetry minął słupek bramki gości. Również Bednarek i Stopa mogli wpisać się na listę strzelców, ale skutecznie interweniował bramkarz przyjezdnych.

W Karnicy Poloniści zagrali w składzie: Domański, Wałęga, Stopa, Nabrzewski, Szkup, Kopeć. Góralski, Szwak i Rynalski.
Natomiast w sparingu z Olimpem wystąpili: Borowik, Stopa, Kozłowski, A. Ratajczyk, Nabrzewski, D. Ratajczyk, Szkup, Tytoń, Góralski, Bednarek, Kopeć, Szwak, Janowczyk i Woźniak.

Przyszły tydzień będzie jeszcze intensywniejszy dla 'Czarno - białych' ponieważ we wtorek zagrają z Astrą Ustronie Morskie (wicelider IV ligi), w czwartek z GKS Dopiewo (III liga wielkopolska), a w sobotę z Raselem Dygowo (lider IV ligi). Kibiców zapraszamy na te spotkania na euro-boisko w Płotach.

relacjďż˝ dodaďż˝: czeslaw6