Błonie Barwice w ćwierćfinale Pucharu Polski KOZPN
autor: blonie6W dzisiejszym (22.03) meczu 1/8 finału Pucharu Polski zespół Błoni Barwice rozgromił drużynę Grafu Bukówko 5-1. Barwiczanie w pierwszym oficjalnym meczu w roku 2014 zagrali bardzo dobrze i pewnie uzyskali awans do ćwierćfinału. Z pewnością kibice którzy przybyli dziś na Stadion Miejski nie żałują że pomimo deszczu obejrzeli ten mecz. Zawodnicy Błoni nagrodzili własnych kibiców dobrą grą oraz strzeleniem aż pięciu goli. Dobrze do rundy zespół przygotował trener Grzegorz Kwiatkowski. Świetny mecz z Grafem zagrał powracający do klubu Bartek Kreft który strzelił trzy bramki. Po jednej bramce dorzucili rewelacyjni Mariusz Dziwirski oraz Mateusz Stępień.

Już w czwartej minucie piłkarze Błoni strzelili pierwszą bramkę. Bartosz Kreft ładnym technicznym strzałem z pola karnego pokonał bramkarza Grafu Dawida Osmana. W 28 minucie drugiego gola strzelił Kreft. Tym razem po dobrym podaniu Bartosza Grygla strzełem z pola karnego Bartek Kreft pokonał bramkarza. Niespełna cztery minuty później mieliśmy już 3-0 dla gospodarzy. Dominik Łabul dobrze poradził sobie z obrońcą i w polu karnym dograł do Mariusza Dziwirskiego a kapitan Błoni pewnym strzałem po długim słupku pokonał bramkarza. Do przerwy 3-0 dla Błoni.

W 61 minucie hat tricka skompletował Bartosz Kreft po pewnym uderzeniu ze skraju pola karnego, asystę zalicza Łukasz Zając. W 63 minucie Sebastian Adamiak zagrywa do Mateusza Stępnia i młody talent z Barwic bardzo ładnym strzałem za pola karnego przy słupku strzelił gola na 5-0. Zespół Grafu Bukówko stać było jedynie na honorowego gola. W 66 minucie z pola karnego Piotra Rakowskiego pokonał Jacek Niemiec. Do końca meczu kibice zgromadzeni na stadionie bramek już nie widzieli.

Dziś w Błoniach zabrakło kilku ważnych piłkarzy, jednak mimo to Barwiczanie potrafili wysoko pokonać swoich rywali.
Dziś po raz pierwszy po wielu latach na stadionie kibice mieli okazje podczas meczu usłyszeć spikera który m.in przedstawił składy, przez cały mecz podawał ważne informację oraz puszczał muzykę przed i w przerwie meczu. Napewno jest to bardzo pozytywne dla klubu prowadzonego przez nowego prezesa od stycznia, Grzegorza Tomaszewicza.

Już za tydzień piłkarze Błoni Barwice rozegrają pierwszy ligowy mecz. Na wyjeździe podopieczni Grzegorza Kwiatkowskiego zagrają ze Spójnią Świdwin.

Błonie Barwice - Graf Bukówko 5-1
(B.Kreft 4', 28', 60', M.Dziwirski 32', M.Stępień 63')

Błonie : Piotr Rakowski - Łukasz Zając, Grzegorz Kwiatkowski (Jacek Noga 75'), Bartosz Grygiel, Grzegorz Łomakin - Dominik Łabul (Mateusz Chrzanowski 65'), Mateusz Stępień, Maciej Telażka, Krystian Serafin (Sebastian Adamiak 58') - Bartosz Kreft, Mariusz Dziwirski

Graf : Dawid Osman - Andrzej Wrzesiński, Sławomir Wąsacz, Adrian Wrzesiński, Daniel Obszyński - Marcin Steckiewicz, Arkadiusz Jabłoński, Damian Szymczak, Wojciech Łój - Jacek Niemiec, Artur Kowalski

żółte kartki - Błonie - 2 (Mateusz Stępień, Bartosz Kreft)