Zwycięstwo Błoni w Tychowie
autor: jakubek14W ciepłe niedzielne popołudnie piłkarze Błoni Barwice odnieśli wysokie zwycięstwo w Tychowie z miejscowym Głazem (1:4). Mimo, że piłkarze Głazu w tabeli zajmują ostatnie miejsce, starali się zawiesić przeciwnikom wysoko poprzeczkę. Dobra postawa barwiczan nie pozwoliła jednak miejscowym na zdobycie chociażby punktu.
Piłkarze Błoni na prowadzenie wyszli w 19 minucie po dobrym zagraniu głową Macieja Telązki. Sytuację sam na sam pewnie wykorzystał Bartosz Kreft. Niespełna dwie minuty później było już 0:2. W polu karnym zderzył się obrońca Błoni Krzysztof Łukaszek z bramkarzem Głazu, wykorzystał to Sebastian Głuszak, który strzałem do pustej bramki podwyższył prowadzenie. W 43 minucie kolejnego gola, tym razem do szatni, zdobyli zawodnicy Grzegorza Kwiatkowskiego. Szybka kontra Błoni, po której drugą asystę zanotował Telązka, zakończyła się trafieniem Krefta.
Początek drugiej połowy wyglądał dość spokojnie. Jednak to miejscowi w 54 minucie strzelili gola. Ładnym uderzeniem z pola karnego Błoni popisał się piłkarz Głazu i Piotr Rakowski był bez szans. W 59 minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Bartosz Grygiel, obrońca Błoni.

Miejscowi piłkarze wyczuli swoją szansę i przez pierwsze minuty gry w osłabieniu Błoni próbowali atakować bramkę Piotra Rakowskiego. Jednak dobrze funkcjonowała obrona Błoni. Dopiero w 84 minucie wynik spotkania ustalił Sebastian Głuszak po podaniu Mariusza Dziwirskiego.
ďż˝rďż˝dďż˝o: bloniebarwice.vgh.pl/własne

relacjďż˝ dodaďż˝: jakubek14

Klasa Okręgowa - gr. Koszalin Płd. (2013/2014)