Sokół w III rundzie PP KOZPN
Zwycięstwem Sokoła Suliszewo 4:3 zakończył się mecz II rundy Pucharu Polski KOZPN, w którym naszym przeciwnikiem była drużyna Pogoni Połczyn Zdrój występująca w Regionalnej Okręgówce.

Sokół Suliszewo tego dnia pierwszy zdobył bramkę, a stało to się w 25. minucie za sprawą gola samobójczego jednego z zawodników Pogoni po jednym z dośrodkowań w pole karne. Za niewiele ponad 10 minut goście doprowadzają do wyrównania z rzutu karnego po faulu bramkarza w obrębie pola karnego. Do przerwy utrzymał się remis 1:1. 3 minuty po zmianie stron na prowadzenie Sokoła wyprowadził niezawodny jak dotychczas Mateusz Zwindowski, który dobił strzał w słupek Wojciecha Puszczaka.
W 58. minucie goście znów doprowadzili do wyrównania. jednak dwie minuty później to oni sfaulowali Dawida Dudzika w polu karnym , a jedenastkę na bramkę zamienił Wojtek Puszczak. W 60. minucie w miejsce schodzącego Damiana Zbożnika na boisku pojawił się Marcin Hawrasz. Pogoń nie składała broni i nadal walczyła - co dało efekt w 65 minucie gdy po zamieszaniu w polu karnym doprowadzili do remisu 3:3. Jednak ostatnie słowo należało do 'Zwindy', który strzałem głową ustalił wynik spotkania na 4:3. Na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego Maciej Jakubowski pojawił się na placu gry w miejsce Mateusza Terefeńko. Jednak wynik nie uległ już zmianie i Sokół zwyciężył 4:3, a katem Pogoni okazał się jej były zawodnik - Mateusz Zwindowski. Wynik ten jest historycznym awansem do III rundy Pucharu Polski KOZPN, gdzie Sokół jeszcze nigdy nie dotarł.

Sokół Suliszewo 4:3 (1:1) Pogoń Połczyn Zdrój
25' samobój
48' Mateusz Zwindowski
60' Wojciech Puszczak (k)
70' Mateusz Zwindowski

Sokół Suliszewo wystąpił w składzie:
Łukasz Kot - Mateusz Dolak, Przemysław Szmagaj, Piotr Pawlak, Łukasz Hofman - Damian Zbożnik (60' Marcin Hawrasz), Marcin Jakubowski, Wojciech Puszczak (C), Dawid Dudzik, Mateusz Zwindowski - Mateusz Terefeńko (80' Maciej Jakubowski).

Kolejny mecz i kolejna wygrana - tym razem na froncie pucharowym, gdzie awansujemy do III rundy Pucharu Polski KOZPN. Niebawem powinniśmy poznać naszego rywala w tej fazie rozgrywek, jednak już w niedzielę kolejne spotkanie ligowe - tym razem z Santosem Kłębowiec.
�r�d�o: sokolsuliszewo.futbolowo.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: Blacha24