Morzycko wygrywa trzeci mecz z rzędu! Kamień imponuje formą
W niedzielne (26.04) popołudnie, przy ulicy Odrzańskiej w Moryniu, Morzycko zmierzyło się z zajmującym siódmą lokatę w ligowej tabeli - Błękitem Pniewo. Morynianie po ostatnim zwycięstwie w Nowogardzie z Pomorzaninem przystąpili do meczu w roli faworyta. Początek spotkania to przewaga drużyny Morzycka, czego efektem była bramka autorstwa Adriana Kamienia w 4. minucie spotkania. Mecz układał się bardzo dobrze dla drużyny gospodarzy, która dalej prowadziła grę. W 23. minucie miała miejsce kolejna składna akacja gospodarzy i 17 trafienie w tym sezonie notuje Adrian Kamień, po składnej akcji całego zespołu. Morzycko prowadzi 2:0.
34. minuta meczu to w końcu akcja Błękitu, strzał z okolic 16 m, po rykoszecie gdy odbija się od naszego obrońcy i trafia do bramki Roberta Chrzanowskiego. Pierwsza połowa kończy się rezultatem 2-1 dla Morzycka.
Drugie 45. minut przyniosło więcej emocji dla kibiców. W 52. minucie drugi żółty kartonik otrzymuje kapitan Morzycka - Marcin Mularczyk i od tego momentu Błękit gra w przewadze jednego zawodnika. To drugi i kolejny mecz na własnym stadionie, który praktycznie przez całe 45. minut II połowy jest rozgrywany w osłabieniu. Drużyna Morzycka jednak po raz kolejny udowadnia charakter boiskowy i po raz kolejny mimo, że gra w dziesiątkę radzi sobie równie dobrze jak w komplecie. Od momentu gry w osłabieniu drużna Morzycka zmuszona została do gry z kontry.

W 80. minucie Dmytro Donos po rajdzie z piłką posyła futbolówkę tuż obok słupka Błękitu. 82. minuta to Mateusz Głos po, którego uderzeniu głową futbolówka przelatuje tuż nad poprzeczką gości. Mimo gry w przewadze przez całą drugą połowę goście nie mieli pomysłu na skonstruowanie skutecznej akcji i zaskoczenie drużyny Morzycka. Spotkanie kończy się rezultatem 2-1 dla Morzcyka. Warto odnotować, że jest to trzecie zwycięstwo z rzędu zespołu z Morynia.

MORZYCKO:
Robert Chrzanowski, Marcin Mularczyk, Marek Mularczyk, Dawid Adamski, Adrian Dębicki, Rząd Hubert, Jacek Chrzanowski, Kwaśniewski Tomasz 65′( Matusz Głos), Mykyta Moroz, Adrian Kamień, Dmytro Donos 86′ (Michał Lewicki).

Rezerwowi: Bartosz Oleksy, Maciej Lewandowski
Żółte kartki: Marcin Mularczyk x2, Adamski Dawid

Za tydzień 2.05 o godz 16:00 zmierzymy się w Chociwlu z liderem tabeli Piastem. Naszych kibiców zapraszamy w majówkę do Chociwla i gorący doping.

relacjďż˝ dodaďż˝: kazik