Chemik Police został uznany drużyną roku w 64. plebiscycie Kuriera Szczecińskiego. Policzanki już 4 raz z rzędu zwyciężyły w tej prestiżowej kategorii. Docenione zostały zdobycie mistrzostwa Polski, Pucharu Polski i walka w Lidze Mistrzyń.
Nagrodę odebrały Izabela Bełcik, Malwina Smarzek, Stefana Veljković, trener Jakub Głuszak oraz prezes Paweł Frankowski i dyrektor zarządzający Radosław Anioł.
- Dziękujemy bardzo kapitule za nominację, a czytelnikom za oddane głosy. Mamy świadomość, że wśród głosujących jest dużo naszych kibiców, i to tych najwierniejszych, z naszego klubu kibica. Dziękujemy również wszystkim sponsorom, w szczególności Grupie Azoty - mówi Izabela Bełcik, rozgrywająca i kapitan Chemika.
Statuetka dla drużyny roku nie była jedyną, jaką otrzymały mistrzynie Polski. Stefana Veljković została najlepszą siatkarką zagraniczną, Jakub Głuszak zajął drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych trenerów, a Malwina Smarzek piątą pozycję w głosowaniu na sportowca roku. Przypomnijmy, Mali i Stefi, poza tytułami zdobytymi w Chemiku, reprezentowały swoje kraje w mistrzostwach Europy. Stefana Veljković zdobyła złoty medal. Rozdano także nagrody w innych kategoriach. Agnieszka Skrzypulec została najlepszym sportowcem ziemi szczecińskiej. Zawodniczka SEJK Pogoni Szczecin powtórzyła osiągnięcie sprzed roku, kiedy również triumfowała. W mijającym roku mocno poprawiła swoje osiągnięcia. Były one historyczne dla polskiego żeglarstwa. Szczecinianka w minionym roku została mistrzynią świata i brązową medalistką mistrzostw Europy w klasie 470, pływając w parze z Irminą Mrózek-Gliszczyńską. Tytuł mistrzyni świata w olimpijskiej klasie 470 jest pierwszym w historii polskiego żeglarstwa. Wśród trenerów najlepszy okazał się Zygfryd Jarema. To drugi z rzędu triumf szkoleniowca szczecińskich kolarzy, byłego znakomitego zawodnika z lat 60. ubiegłego wieku. Mecenasem sportu wybrano natomiast firmę Espadon wspierającą siatkarską drużynę mężczyzn i piłkarzy III-ligowego Świtu Skolwin. Nagrodę odebrał w trakcie gali Jakub Markiewicz w obecności prezesa klubu Pawła Adamczaka. Wręczył ją zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska. Za imprezę roku 2017 uznano z kolei Lotto Eurovolley Poland 2017 - wydarzenie tej rangi po raz pierwszy zagościło w Szczecinie. Przypomnijmy, że pomysłodawcą 'ściągnięcia' do nas tej imprezy był Jakub Markiewicz i mimo wielu przeciwności znalazł wspólny język z prezydentem miasta i wspólnie dopięli swego. Przyznano dwie nagrody w kategorii Sportowa Promocja Regionu. Otrzymali ją: Kamil Grosicki - wychowanek Pogoni Szczecin, uczestniczący w akcji charytatywnej wspierającego byłego piłkarza Pogoni Szczecin Zbigniewa Długosza i współwłaściciel Football Areny szkolącej dzieci. Drugą nagrodę w ramach Sportowej Promocji Regionu otrzymała Robeilys Peinado z Wenezueli - brązowa medalistka mistrzostw świata w skoku o tyczce trenująca na co dzień w MKL Szczecin. Nagrodę Sportowego Odkrycia Sezonu otrzymała Idalia Woźniak z klubu Ski Line Szczecin - wicemistrzyni i brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorek w nartach wodnych, natomiast wśród sportowców niepełnosprawnych wyróżniono wioślarzy Startu Szczecin: Jolantę Majkę i Michała Gadowskiego. Andrzej Rynkiewicz - były piłkarz i dyrektor Pogoni Szczecin uhonorował natomiast najlepszego piłkarza w gronie wyróżnionych sportowców, a został nim w tym roku Jakub Piotrowski. Tytuły sportowych czempionów wręczono tym razem: Eugeniuszowi Ksolowi - byłemu piłkarzowi i trenerowi Pogoni Szczecin, oraz Czesławowi Polewiakowi - znakomitemu niegdyś kolarzowi szosowemu i przełajowemu
źródło: Kurier Szczeciński / Chemik Police
|
|