siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet -
Chemik wyraźnie lepszy od Pałacu
autor: tkowGrupa Azoty Chemik Police wywiązała się z roli faworytek w pojedynku 14. kolejki TAURON Ligi.

Ani przez moment siatkarki Metalkas Pałacu Bydgoszcz nie były w stanie zagrozić gospodyniom sobotniego meczu. Policzanki od początku do końca nie traciły koncentracji i kontrolowały przebieg gry. W żadnym z trzech setów bydgoszczanki nie przekroczyły bariery 20 punktów.
Mecz od skutecznej kiwki rozpoczęła Bruna Honorio, ale szybko odpowiedziała atakiem Dominika Witowska. Policzanki za sprawą skutecznej Igi Wasilewskiej odskoczyły na 4:2, ale bydgoszczanki wyrównały. W ustawieniu z Marleną Kowalewską na zagrywce policzanki odskoczyły na 8:5, co zmusiło do wzięcia czasu trenera Tęczę. W miarę trwania seta przewaga Chemika wzrastała, w bloku czujna była Agnieszka Korneluk, funkcjonował też atak. Przy stanie 12:6 dla rywala trener bydgoszczanek ponownie zawołał swoje zawodniczki do siebie. Po nim jednak wynik na 13:6 podwyższyła Saliha Sahin. Pałac po błędach Chemika i dobrej zagrywce Poli Nowakowskiej zbliżył się wprawdzie na cztery oczka, ale cały czas to faworytki kontrolowały grę. W obronie bardzo dobrze pracowała Martyna Grajber-Nowakowska, w ataku i na zagrywce nie zawodziła Martyna Łukasik i zrobiło się 18:12. Obraz gry nie uległ zmianie do końca seta, Atak Martyny Łukasik kończący długą akcję dał gospodyniom setbole (24:17), a po chwili udanym blokiem policzanki zakończyły seta.

Drugiego seta Pałac rozpoczął od prowadzenia 0:2, ale między innymi za sprawą dobrej gry w ataku Martyny Łukasik to Chemik wkrótce odskoczył na 4:2. Pałac wyrównał blokiem na 6:6. Policzanki jednak szybko rozpoczęły odjazd. W ataku nie zwodziła Bruna Honorio i przy stanie 9:6 dla faworyta przerwę zarządził trener Tęcza. Po niej jednak zagrywką asową popisała się Wasilewska (10:6). Po polickiej stronie działał blok, do tego w grze ekipy z Bydgoszczy było sporo niedokładności (15:8). Kiedy zagrywką w boisko rywalek trafiła Dominika Pierzchała było już 18:9. Pałac nie miał argumentów, aby przeciwstawić się lepiej dysponowanym rywalkom (10:23). Policzanki brylowały w każdym elemencie, trener Fenoglio w swoim stylu rotował składem. Elizabet Inneh-Varga dała swojej ekipie piłki setowe, a wynik seta na 25:11 ustaliły policzanki po raz kolejny blokując rywalki.

W trzecim secie policzanki już na początku odskoczyły na 7:2, kiedy w polu zagrywki była Inneh-Varga. Znakomicie nadal funkcjonował blok. Faworytki ani na moment nie traciły koncentracji zdobywając kolejne punkty (13:6). Kolejny znakomity blok dał policzankom już wynik 15:8. Pałacanki wprawdzie wygrały trzy kolejne akcje za sprawą ataków Joanny Sikorskiej, ale na więcej nie pozwoliła Natalia Mędrzyk atakując na 16:11. Policzanki zmierzały po wynik 3:0, punktowały m.in. Wasilewska, Łukasik czy Inneh-Varga, do tego doszły też błędy przeciwniczek (24:14). Bydgoszczanki obroniły dwa meczbole, ale po chwili sprytną kiwką mecz zakończyła Martyna Łukasik.

MVP: Iga Wasilewska

Grupa Azoty Chemik Police - Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:17, 25:11, 25:16)

Chemik: Honorio (8), Kowalewska (3), Korneluk (5), Sahin (4), Wasilewska (11), Łukasik (14), Grajber-Nowakowska (libero) oraz Inneh-Varga (8), Pierzchała (3), Mędrzyk (4) i Ding

Pałac: Bałdyga (2), Bujnarowska (3), Żurowska (4), Nowakowska (8), Sikorska (4), Witowska (4), Saad (libero) oraz Justka (libero), Gorzkiewicz, Łyszkiewicz (7) i Gliwa
źródło: siatka.org