Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin 'Portowcy' nie wstrzymuje tempa, tylko cały czas przyspiesza. Do pokaźnej listy wsparcia kolejnych instytucji stale dochodzą następne inicjatywy.
Od momentu wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego „Portowcy” udzielili pomocy Domu Pomocy Społecznej w Szczecinie, a także szpitalom na Pomorzanach, przy ulicy Arkońskiej, w Zdrojach, Zdunowie oraz w Gryficach.- Potrzeby niezmiennie są bardzo duże i nie sposób przewidzieć, co jeszcze będzie się działo w naszym kraju w związku z koronawirusem. Dlatego też staramy się być mocno aktywni i w miarę swoich możliwości cały czas angażować się w różne projekty - mówi Robert Rusinek, szef działu współpracy z organizacjami kibicowskimi i kibicami.
Zarząd Polskiego Związki Piłki Nożnej podjął decyzję o zawieszeniu jednego z flagowych projektów szkoleniowych. W czerwcu wstrzymany ma zostać program Akademii Młodych Orłów - informuje serwis sport.interia.pl.
AMO rekrutowało najzdolniejszych młodych piłkarzy w trzech kategoriach wiekowych: Skrzaty (6-7 lat), Żaki (8-9 lat) oraz Orliki (10-11 lat). Ci, którzy przeszli selekcję mieli możliwość bezpłatnych treningów kilka razy w tygodniu w maksymalnie 16-osobowych grupach z kilkoma trenerami. Często kluby macierzyste tych zawodników nie były zadowolone z takiego dodatkowego szkolenia, trenerzy nie wyrażali zgody na uczestnictwo w nich swoich zawodników. Niewątpliwie jednak, dla młodych adeptów piłki nożnej była to możliwość piłkarskiego rozwoju. Likwidacja AMO jest związana epidemią koronawirusa i konsekwencjami jakie niesie ona dla całej gospodarki, ale również polskiej piłki.
Spokojne i szczęśliwe życie potrafi w sekundę stać się okresem próby, strachu i zwątpienia. Adam Bogacz - pochodzący z Mrzeżyna, były reprezentant Polski w Beach Soccera, znany także z występów w Redze Trzebiatów, Stali Szczecin czy Wybrzeżu Rewalskim Rewal potrzebuję pomocy finansowej na leczenie i rehabilitację kilkuletniej córki. U Poli został niedawno wykryty złośliwy nowotwór - guz mózgu. Jest obecnie prowadzona zbiórka internetowa (link poniżej), z której środki pieniężne zostaną przeznaczone na niezbędne działania mające na celu przywrócenie zdrowia dziewczynki. Przewidywane koszty leczenia to minimum 100 tysięcy złotych.
Projekt przygotowany przez Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin 'Portowcy' i ośrodek 'Kibice Razem Pogoń Szczecin' znalazł uznanie w oczach jury programu grantowego 'Bosman dla regionu'.
Założeniem programu jest finansowanie projektów ekologicznych, infrastrukturalnych oraz stymulujących integrację lokalnej społeczności. Łącznie do zdobycia było 550 tysięcy złotych, a jeden projekt nie mógł przekroczyć 50 tysięcy złotych. Łącznie nagrodzonych zostało ich 22.
W tych trudnych chwilach dla nas wszystkich również Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin - 'Portowcy' oraz ośrodek KR Pogoń Szczecin aktywnie rozpoczęli zbiórkę na rzecz szczecińskich szpitali, na Pomorzanach oraz przy ul. Arkońskiej. W pierwszych dniach dwa szpitale zostały wyposażone w spore ilości wody mineralnej przez Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin oraz kibiców z Parkowej. Nie jest to zapewne ostatnie słowo sympatyków Dumy Pomorza.
Lokalne ośrodki #KibiceRazem też pomagają w walce z koronawirusem. Fani klubów zrzeszonych w programie organizują zbiórki dla szpitali i placówek medycznych. Kibice pomagają starszym osobom w robieniu zakupów, dowożeniu obiadów i artykułów spożywczych, odbieraniu leków z aptek, czy wyprowadzaniu zwierzaków.
- Celem programu #KibiceRazem jest wychowywanie kolejnych pokoleń kibiców innego formatu, którzy swoje problemy rozwiązywać będą w drodze rozmowy i dialogu, a nie przemocy i agresywnych zachowań. Na szczeblu centralnym program koordynuje Łączy nas piłka, który na ten cel otrzymuje dotację ze środków Ministerstwo Sportu. -Więcej o akcjach poszczególnych ośrodków można przeczytać na stronie www.kibice-razem.pl, a także pod hashtagiem #KiboleRatownikom. #MinisterstwoSportu #MSport #koronawirus #COVID19
UEFA na specjalnej wideokonferencji z udziałem przedstawicieli 55 krajowych związków piłkarskich, będących członkami Europejskiej Unii Piłkarskiej, stowarzyszeniami klubów europejskich i lig europejskich oraz przedstawicieli FIFPro, podjęła kluczowe decyzje dotyczące europejskiego futbolu reprezentacyjnego, a także klubowego w nadchodących miesiącach.
- Decyzje podjęte przez UEFA zakładają warianty optymistyczne. Jest to ogólny zarys potencjalnych scenariuszy, ale najbliższe tygodnie pokażą, czy realizacja tych założeń będzie możliwa - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek.
Wszyscy znamy apele rządu i innych instytucji abyśmy wszyscy zostali w domach. Zamknięto szkoły, odwołano zajęcia pozalekcyjne, nie grają ligi, nie odbywają się treningi. Arkonia Szczecin znalazła ciekawe rozwiązanie problemu. Klub zachęca rodziców i zawodników do e-treningów.
Na FB Arkonii możemy przeczytać: Chcemy wykorzystać ten okres najbardziej efektywnie jak można, pokazując naszym Zawodnikom i Rodzicom, że w tak ekstremalnie trudnych warunkach potrafimy zadbać o rozwój naszych podopiecznych na wielu płaszczyznach. Zaczynając od najbliższego poniedziałku każdy z pracujących Trenerów będzie wykonywał obowiązki w formie elektronicznej a zawodnicy będą mogli trenować na małej przestrzeni cały czas doskonaląc swoje umiejętności. Zestawy treningowe będą dostosowane do wieku oraz warunków lokalowych. Klub zapowiada, że wszystkie jednostki treningowe odbędą się w ten sposób normalnie. Jesteśmy ciekawi, czy inne kluby pójdą w ślady Arkonii? |